Ždanokas partija protestē pret mācībām skolā valsts valodā

63 komentāri

“Latvijas Krievu savienības” līdere Tatjana Ždanoka un viņas atbalstītāji trešdien, 1.maija rīkoja kārtējo mītiņu pret pāreju uz mācībām valsts valodā. Šoreiz protestētāju skaits bija salīdzinoši liels.

Bruņojušies karogiem, plakātiem un sarkaniem baloniem tā saucamie krievu skolu aizstāvji pulcējās pie Dailes teātra. Kad sanākušie bija sastājušies kolonnā, bungu rīboņas pavadībā sākās gājiens uz Esplanādi.

Kolonnas priekšgalā kā allaž soļoja Tatjana Ždanoka un citi “Latvijas Krievu savienības” aktīvisti. Gājiena laikā tie savus atbalstītājus uzmundrināja ar dažādiem saukļiem. Šoreiz pasākums pulcēja prāvu dalībnieku skaitu, kas visi kā viens apgalvoja, ka krievu bērniem skolās jāmācās krieviski.

“Mēs uzskatām, ka pāreja uz mācībām tikai latviešu valodā radīs lielas  krievu bērniem apgūt visas citas zināšanas. Mēs domājam, ka jāatstāj esošā situācija, jo tā ir optimāla. Manuprāt, šī reforma ir vienkārši domāta tam, lai kurinātu naidu starp dažādās valodās runājošiem cilvēkiem,” norādīja protesta dalībnieks Oleksejs.

Savukārt vēl kāda protesta dalībniece Irīna pauda: “Mēs esam pilsoņi un mums ir savas tiesības. Un dzimtā valoda – tās ir arī tiesības. Amerikā cilvēki var mācīties kādā valodā grib.”

Gājiens virzījās pa Baznīcas ielu un noslēdzās Esplanādē pie skatuves, uz kuras izpaudās “Latvijas Krievu savienības” līderi, tostarp arī šomēnes gaidāmo Eiropas Parlamenta vēlēšanu partijas kandidāti.

“Reformas mērķis ir pilnībā iznīcināt krievu skolas,” klātesošajiem pauda “Latvijas Krievu savienības” Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidāts Jakovs Pliners.

Bet Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins norādīja: “Šodien mēs svinam Latvijas Republikas Satversmes sapulces dienu. Pirmskara Latvijā bija domāta katram, neatkarīgi no etniskās izcelsmes. Tā ir mūsu zeme, tā ir mūsu valsts, mēs esam Latvija, mēs esam Latvija.”

Savukārt, Tatjana Ždanoka skatuvi izmantoja, lai atgādinātu par vēl vienu krieviem sasāpējušu jautājumu – Uzvaras pieminekļa nākotni. Reaģējot uz iniciatīvu šo memoriālu nojaukt, viņa savāca parakstus pieminekļa aizsardzībai.

“Aizsargāsim atbrīvotāju pieminekli, tās ir mūsu tiesības, mums ir taisnība un mēs uzvarēsim,” norādīja Ždanoka.

Protesta norisi uzraudzīja policija, nekādi konflikti tā laikā neizcēlās.