Zatlers prognozē, ka prezidents tiks ievēlēts jau pirmajā kārtā

1 komentārs
Zatlers prognozē, ka prezidents tiks ievēlēts jau pirmajā kārtā
Foto: LETA

Pēdējās divās Valsts prezidenta vēlēšanās notikumi pie parlamenta bija diezgan līdzīgi. Jaunievēlētos valsts vadītājus vairums sanākušo sagaidīja nevis ar gavilēm, bet svilpieniem un kliedzieniem. Valdis Zatlers prognozē, ka arī šoreiz tauta pie Saeimas pulcēsies, taču ar kādām emocijām sagaidīs nākamo prezidentu – tas šobrīd ir deputātu ziņā.

Zatlers prognozē, ka nākamā prezidenta vārdu uzzināsim jau 3. jūnijā un bieži piesauktā vēlēšanu otrā kārta nebūs. Valdošās partijas apzinoties, ka koķetēšana ar otro kārtu ir ļoti riskanta un var apdraudēt Straujumas valdības pastāvēšanu.

Zatlers stāsta, ka vēlēšanu otro kārtu nevēlas pieļaut Latvijas politikas smagsvari un galvenie aizkulišu spēlētāji. Šāds pavērsiens viņiem sajauktu visas kārtis. Kas ir šie viņi, bijušais prezidents min Solvitas Āboltiņas un Aivara Lemberga vārdu.

Zatlers, līdzīgi kā viņa priekšgājēji, Vaira Vīķe-Freiberga un Guntis Ulmanis, secina, ka politiķi šobrīd pārāk aizrāvušies ar tā saucamajā shēmošanām. Pavisam maz izskan – kādām jābūt nākamā prezidenta darba prioritātēm.

Lai ko no jaunā prezidenta sagaida politikas aizkulišu galvenie spēlētāji, Valdis Zatlers akcentē, ka pilnīgi visi atjaunotās Latvijas prezidenti pierādījuši, ka ir bijuši neatkarīgi un neietekmējami. Un tātad jābūt arī nākamajam vadītājam.

1 komentārs