Komentāri

Krievija pret Baltijas valstīm pašlaik cenšas izmantot baidīšanas taktiku, šādu viedokli LNT raidījumam “900 sekundes” pauda eksprezidents Valdis Zatlers.

“Tā ir demonstrācija. Mēs redzam, ka Krievijai ir nepieciešams tas fakts, lai par to runātu un baidītos. Bet ziniet, ja jūs tik bieži baida, tad pārstājat baidīties. Tajā pašā laikā rodas jautājums – kādēļ tas jādara šeit, Baltijas jūrā… Krievijai vienkārši gribas mūs pabaidīt – parādīt, ka viņiem ir ieroči, un viņi māk tos lietot,” norādīja Zatlers.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vienlaikus Zatlers uzsvēra, ka Krievija ar savu baidīšanas taktiku Baltijai varot pat palīdzēt – šāda rīcība var novest pie tā, ka arī Zviedrija un Somija iestāsies NATO.

“Lai pārvērstu Baltijas jūru par “miera jūru”, galvenais uzdevums ir Somijai un Zviedrijai iestāties NATO, kas pārvērtīs Baltijas jūru par “NATO jūru” jeb pilnīgi drošu jūru, protams, ar vienu izņēmumu – Krieviju. Ja nekā cita nav ko darīt, tad biedē mūs,” minēja Zatlers.

Tāpat Zatlers ir pārliecināts, ka militāra apdraudējuma no Krievijas Latvijai nav.

Savukārt, komentējot Sīrija krīzi, bijušais prezidents uzskata, ka Rietumvalstu triecieni Sīrijā nedēļas nogalē bijis sava veida lūzumpunkts. Pēc triecieniem ASV un Krievija intensīvi komunicējušas, vienojušās par sava veida kompromisu, no kura Krievija tomēr iznākusi kā zaudētāja, jo triecieni bija ļoti precīzi. “Trieciens bija tik precīzs, ka neviens necieta. Cieta tikai šīs te ķīmiskās laboratorijas. Krievija tika brīdināta, kur tiks raidītas raķetes. Un tika sarunāts, ka Krievija uz to nereaģēs,” komentēja Zatlers.

Tāpat, Zatlera skatījumā, konflikts Sīrijā turpināsies, taču iespēja, ka ASV un Krievijas konfrontācija izvērsīsies plašāka pēc triecieniem Sīrijā kļuvusi mazāka.

 

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl