Zaļzemnieki uzskata, ka Vienotība ir palaidusi garām savu iespēju jaunās valdības veidošanā

1 komentārs
Zaļzemnieki uzskata, ka Vienotība ir palaidusi garām savu iespēju jaunās valdības veidošanā
Foto: F64

Zaļo un zemnieku savienība paziņojusi, ka Vienotība savu iespēju jaunās valdības veidošanā palaidusi garām, tāpēc pēc Ziemassvētkiem piedāvās savu premjera amata kandidātu. To, kurš tas būs, kopīgi pieņems ZZS veidojošās partijas. Aizkulisēs kā reālākais kandidāts šim amatam izskan Māra Kučinska vārds, kurš amatu būtu gatavs ieņemt. Tomēr cerības par kandidāta nominēšanu nav atmetusi arī Vienotība, kas par šo jautājumu varētu spriest rīt.

Pēc tam, kad piektdien bez rezultāta noslēdzās prezidenta Raimonda Vējoņa un partiju sarunas par jaunās valdības veidošanu, šodien nākamā premjera meklējumi Saeimā atsākās ar jaunu sparu.

Zaļo un zemnieku savienība paziņojusi, ka negaidīs, ko darīs Vienotība vai citas partijas, un savu premjera kandidātu sola nosaukt 28. decembrī.

Runājot par kandidātiem, vispirms tikšot runāts ar cilvēkiem, kuru vārdi publiskajā vidē izskanējuši. Piemēram, labklājības ministrs Uldis Augulis paziņojis, ka uz premjera amatu nekandidēs. ZZS mērķis ir panākt, lai viņu izvirzītajam kandidātam ir pilnīgi visu frakcijas deputātu atbalsts.

Neoficiāli izskanējis, ka reālākais ZZS kandidāts galu galā varētu būt deputāts Māris Kučinskis. Tomēr plinti krūmos mest negrasās arī Vienotība, kas par savu premjera kandidātu un turpmāko rīcību plāno lemt partijas valdes un frakcijas kopsēdē otrdien.

Iespēju atrast kopīgu partijas nostāju gan mazina fakts, ka seši tā sauktie liberālā spārna deputāti nav gatavi atbalstīt Solvitas Āboltiņas kandidatūru.

Arī Nacionālā apvienība paziņojusi, ka Solvitas Āboltiņas vadībā nestrādās, tomēr par sava premjera izvirzīšanu tā pagaidām nedomā. Prezidents Vējonis aicinājis partijas nākamā premjera amata kandidātus un iespējamās koalīcijas modeļus piedāvāt līdz gada beigām.

1 komentārs