Komentāri
Zaļzemnieki paziņo, ka negrasās atbalstīt jaunu ministru amatu veidošanu
Foto: F64

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija trešdienas, 27. janvāra, sēdē vienbalsīgi vienojās, ka neatbalstīs jaunu ministru amatu izveidi topošajā Ministru kabinetā.

ZZS Saeimas frakcijas deputāti kārtējā sēdē ar Valsts prezidenta aicināto Ministru prezidenta amata kandidātu Māri Kučinski diskutēja par valdības veidošanas gaitu un pārrunāja publiskajā telpā izskanējušo informāciju par iespējamu jaunu ministru amatu izveidi.

ZZS Saeimas frakcijas deputāti bija vienisprātis, ka patlaban Ministru kabineta iekārtas likumā noteiktais valdības sastāvs ar 13 ministru amatiem ir optimāls un nodrošina efektīvu izpildvaras darbību, tāpēc nav nepieciešamība to paplašināt. ZZS deputāti uzskata, ka jaunu ministru amatu izveide nebūtu lietderīga, turklāt tā saistītos ar būtiskām papildu izmaksām.

Vienlaikus ZZS Saeimas frakcijas deputāti neiebilstu pret Ministru prezidenta biedra posteņa izveidi, uzticot šos pienākumus kādam no valdības ministriem.

M. Kučinskis 28. janvārī uz sarunām par jaunās valdības veidošanu aicinājis Vienotības un Nacionālās apvienības pārstāvjus.

Lasi vēl