1 komentārs

Viena no valdības partijām – Latvijas Zaļā partija – pulcējās uz ikgadējo kongresu. Daudz tika runāts par problēmām valstī, mazāk par pašu kļūdām. Tuvākajā nākotnē Zaļās partijas lielākais izaicinājums būšot iekļūt Rīgas domē. Savukārt attiecībā uz valdību zaļie pauda gatavību no Vienotības pārņemt izglītības jomu, jo ministrs Kārlis Šadurskis esot zaudējis uzticību.

Zaļā partija kongresu tradicionāli sāka ar valsts himnas kopīgu dziedāšanu un uzrunām. Ar savu klātbūtni klātesošos bija pagodinājis arī premjerministrs. Viņš slavēja no Zaļās partijas deleģētos ministrus, Aizsardzības ministru Raimondu Bergmani pat nodēvējot par valdības stūrakmeni.

Pēc tam tribīnē kāpa Zaļās partijas redzamākie cilvēki, kas daudz runāja par to, kādu redz politisko spēku un Latviju nākotnē, bet maz pieminēja pašu neizdarītos darbus un ar partijas biedriem saistītos skandālus, toties akmeni meta citu varas partiju lauciņā.

Tieši izglītības jomā notiekošais Zaļo partiju neapmierina visvairāk. No zaļajiem pat izskanēja apņēmība savā paspārnē pārņemt izglītības ministriju, jo Kārlis Šadurskis esot zaudējis gan politiķu, gan tautas uzticību.

Viens no kongresā bieži pieminētiem tematiem bija jūnijā gaidāmās pašvaldību vēlēšanas, kurās Zaļie plāno iekarot vēl vairāk pašvaldību. Vienlaikus šodien delegātiem bija jāpārvēl partijas vadība.

Uz Zaļās partijas priekšsēdētāja amatu kandidēja gan pašreizējais politiskā spēka līderis Edgars Tavars, gan bijušais premjers Indulis Emsis. Sākonēji bija pieteikta arī deputāta Valda Kalnozola kandidatūra, bet viņš to atsauca. Ar 302 pret 173 balsīm sacensībā uzvarēja Tavars.

“Tas ir smags darbs, bet esmu gatavs upurēties. Ir audzis biedru skaits partijā utt., kaunēties jau navpar ko. Šī valde partiju ievedīs arī nākamā gada Saeimas vēlēšanās,” sacīja Tavars. Jāpiebilst, ka pēc nedēļas uz kongresu pulcēsies arī otra ZZS veidojošā partija – Latvijas Zemnieku savienība.

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Nezinu, kā viņiem veiksies.Klausoties intervijas, redzams, ka Tavars kļuvis par tipisku politiķi-daudz runā, maz pasaka.Vai nu nezina, vai nav, ko teikt.Varbūt baidās pateikt kaut ko, kas nebūs pa prātam "jumtam".Par Šadurski gan Zaļajiem taisnība-par reformām runā, bet klāt neķeras tā nopietni.Skandāls ap RPIVA ir tieši tāpēc, jo tajā nebūt nav tās ap 300 programmām, par ko viņš saka, ka dublējas, bet citām klāt neķeras un tuvākajos gados ari nedomā.Sunītim asti cērt pa gabaliņam,Kam tas izdevīgi?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl