Zakatistovs: Konflikts starp Kaimiņu un Gobzemu jau otro reizi traucē izveidot valdību

20 komentāri
Zakatistovs: Konflikts starp Kaimiņu un Gobzemu jau otro reizi traucē izveidot valdību
PAULA ČURKSTE, LETA

Milzīgais konflikts starp “KPV LV” politiķiem, partijas līdzpriekšsēdētāju Artusu Kaimiņu un Aldi Gobzemu jau otro reizi traucē izveidot valdību, piektdien žurnālistiem atzina “KPV LV” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs.

Politiķis norādīja, ka nevērtē, bet pieņem kā faktu politiķa Didža Šmita (KPV LV) lēmumu atsaukt savu kandidatūru ekonomikas ministra amatam.

Viņš norādīja, ka viņam nav komentāru attiecībā uz to, kurš varētu ieņemt ekonomikas ministra amatu.

Sestdien partijas pārstāvji piedalīsies valdības veidošanas sarunās un pirmdien paredzēts rīkot frakcijas sēdi deputātiem – vai tam, kas “palicis no frakcijas”, teica politiķis.

Brīvdienās paredzēts domāt, kā tālāk rīkoties, bet “nebūs straujas kustības”, pauda politiķis.

Viņš izteicās, ka “KPV LV” frakcijā ir daži solisti, kas neļauj atbilstoši rīkoties. Kaimiņa un Gobzema konflikta dēļ “visa valsts ir ķīlnieki”, pārliecināts Zakatistovs.

Kā ziņots, politiķis Didzis Šmits (KPV LV) atsaucis savu kandidatūru ekonomikas ministra amatam. Politiķis par savu lēmumu paziņoja televīzijas kanāla “Rīga TV24” raidījuma tiešraidē. Viņš norādīja, ka šajā valdībā nestrādās un par to kā deputāts arī nebalsos.

Pamatojot savu lēmumu, Šmits apgalvoja, ka trešdien viņam bijusi individuāla saruna ar premjera amata kandidātu Kariņu, kurā viņam esot pateikts, ja “es nemainīšu savus uzskatus par obligātā iepirkuma komponenti – tieši par šo tiesisko statusu desmitgades periodā -, tad es neesmu vēlams ministrs viņa valdībā”. “Tas bija pateikts ļoti skaidri,” apgalvoja “KPV LV” biedrs.

Kariņš pateicies Šmitam par ieguldīto darbu un norādījis, ka aicinās “KPV LV” izvirzīt jaunu kandidātu uz ekonomikas ministra amatu.

Šis ir jau otrais kandidatūras atsaukums starp “KPV LV” izvirzītajiem ministru amatu pretendentiem. Iepriekš savu kandidatūru uz labklājības ministres amatu atsauca Saeimas deputāte Ieva Krapāne (KPV LV). Partijas frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs skaidroja, ka viņa to darījusi “veselības stāvokļa” dēļ. Politiķis norādīja, ka līdz šim jau nav bijis noslēpums, ka Krapāne ir bērniņa gaidībās, savukārt viņas veselības stāvoklis ir privāts jautājums, ko Zakatistovs atturējās komentēt.

“KPV LV” līdzpriekšsēdētāja Liepiņa piektdien paziņoja, ka nolēmusi neatbalstīt topošo Kariņa valdību, ja tās deklarācijā netiks iekļauts punkts par OIK sistēmas atcelšanu. Šādu paziņojumu politiķe publicējusi “Facebook” kontā.

Līdzīgu ierakstu publicēja arī “KPV LV” deputāte Katrina Sprūde, savukārt parlamentārietis Gobzems dalījās ar abiem ierakstiem, piebilstot, ka “turpinājums sekos”.

Pēc Šmita lēmuma atsaukt savu kandidatūru Liepiņa paziņoja, ka neatbalstīs šo valdību.

Tikmēr Zakatistovs žurnālistiem sacīja, ka Liepiņas un Sprūdes paustais ir viņu personīgais viedoklis, savukārt frakcija par nostāju attiecībā uz Kariņa veidojamo valdību lems pirmdien.

20 komentāri