Vilks noliedz, ka gulējis reibumā uz ielas; tomēr mandātu noliek

Pievienot komentāru
Vilks noliedz, ka gulējis reibumā uz ielas; tomēr mandātu noliek
FOTO: LETA

Izmaiņas Saeimas sastāvā. Lai nemestu ēnu uz savu partiju, mandātu nolicis Nacionālās apvienības deputāts Andris Vilks. Par to viņš negaidīti paziņoja pirms partijas valdes sēdes, kurā bija plānots spriest par Vilka, iespējams, neētisko uzvedību alkohola reibumā. Deputāts pats gan noliedz publiski izskanējušo informāciju, ka dzērumā esot rīkojies agresīvi.

Andris Vilks noliedz publiskoto neoficiālo informāciju, ka viņš pagājušajā nedēļā, esot atrasts guļam uz ielas alkohola reibumā un sarīkojis nekārtības gan neatliekamās palīdzības automašīnā, gan slimnīcā.

”It kā es tur esmu kaut kur gulējis piedzēries un mani savākuši uz Gaiļezera slimnīcu, ir sagrozīts, nepatiess un neatbilst patiesībai. Īstenībā notika tā — es gāju iekšā savā kāpņu telpā, sieva skatījās no piektā stāva pa logu, kaimiņš nāca ārā, uzsita man ar dzelzs durvīm un es nokritu un paliku gulēt. Tā kā es esmu pietiekoši korpulents cilvēks, cilvēki nevarēja mani pacelt. Atbrauca “ātrā palīdzība”, aizveda mani. Ir izraksts no slimnīcas, ka man ir pārbaudījuši galvu un atraduši galvas sasitumu,” tā LNT Ziņām atzina Vilks.

Andris Vilks tāpat noliedz, ka būtu uzvedies agresīvi.

Deputāta mandātu Andris Vilks esot nolicis labprātīgi, jo notikušais met ēnu uz viņa partiju. Partijas biedri šādu rīcību vērtē atzinīgi.

Kauns par sava kolēģa uzvedību ir Saeimas priekšsēdētājai. Viņa jau publiski aizrādījusi, ka šajā sasaukumā deputātiem problēmas rada dzeršana.

Jaunākais skandāls šodien tika apspriests gan Saeimas aizkulisēs, deputātiem jokojot, ka katrā partijā tagad ir pa dzērājam, gan tika pieminēts Ētikas komisijā.

Gada nogalē traci reibumā Vecrīgā bija sarīkojis deputāts Artuss Kaimiņš. Bet braucam dzērumā šoruden tika pieķerts deputāts Veiko Spolītis, kurš vēlas uzsākt jaunu kampaņu.

Abi deputāti saņēmuši brīdinājumu par ētikas normu pārkāpšanu, bet darbu Saeimā turpina. Savukārt mandātu nolikušā Vilka vietā par deputātu kļūs Rīgas domnieks un vēsturnieks Ritvars Jansons. Viņš ir arī Saeimas priekšsēdētājas dzīvesbiedrs.