Vizītē Latvijā ieradusies Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa

0 Komentāru

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien vizītē Latvijā uzņēma Igaunijas premjerministri Kaju Kallasu, vēsta TV3 Ziņas.

Neraugoties uz to, ka Kaja Kallasa Igaunijas premjerministres amatā pavadījusi jau deviņus mēnešus, pandēmijas dēļ šī ir viņas viena no pirmajām ārvalstu vizītēm. Politiķes viesošanās Latvijā šorīt sākās ar ziedu nolikšanas ceremoniju pie Brīvības pieminekļa.

Tam sekoja abu valstu delegāciju tikšanās, pēc kuras abi valdību vadītāji uzsvēra abu valstu ciešo draudzību. Pārrunāti arī ar Covid-19 apkarošanu saistīti jautājumi, “RailBaltica” projekta attīstība un arī par enerģētikas krīze.

Krišjānis Kariņš (JV), Ministru prezidents

“Mēs labi sadarbojamies vienotā gāzes tirgū, mēs strādājam pie sinhronizācijas projekta, kas savienos mūs ar pārējo Eiropu elektrotirgū, un mums ir procesā šis vēja parks, kas būs paredzēts jūrā pie Latvijas un Igaunijas robežām.”

“Tas, kas šobrīd notiek enerģētikas tirgū, parāda, ka mums ir nepieciešami kopīgi atjaunojamās enerģija projekti, mums ir nepieciešama Eiropas neatkarība enerģētikas jomā un lielākas investīcijas atjaunojamajā enerģijā,” pauda Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa.

Politiķi pārrunājuši arī situāciju uz Baltkrievijas robežas, kā arī pievērsušies vispārējiem drošības jautājumiem Eiropas mērogā.

Kaja Kallasa, Igaunijas premjerministre

“Mūs dara bažīgus arī situācija ar drošību gan Eiropas Savienībā, gan uz NATO ārējām robežām tiešī tāpēc, ka Baltkrievijas hibrīduzbrukums joprojām turpinās. Mēs turpinām diplomātiskos centienus, lai apturētu nelegālo imigrantu plūsmu jau to izcelsmes valstīs. Patlaban tiek gatavota arī jauna sankciju pakete pret Baltkrievijas režīmu.”

“Mēs abi esam pilnīgi vienoti, ka ES, ne tikai Latvijas un Igaunijas, drošības stūrakmens ir un paliks NATO valstu sadarbība un mums abiem ir ļoti svarīgi, ka ES kļūst spēcīgāks partneris NATO, kas nav nekādā veidā pretrunā,” pauda Kariņš.

Kompānijām “airBaltic un “Lux Express” abu valstu vadītāji 15.oktobrī pasniedza arī Livonijas balvu, ko piešķir uzņēmējiem par sasniegumiem kaimiņvalstī. Kallasa plāno piedalīties arī starptautiskās drošības un politikas forumā “Rīgas konference”.

0 Komentāru