Vitenbergs: “KPV LV” palikusi domubiedru grupa, kurus satur kopā līdzekļi kontā

0 Komentāru
Vitenbergs: “KPV LV” palikusi domubiedru grupa, kurus satur kopā līdzekļi kontā
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Partija “KPV LV” faktiski ir beigusi pastāvēt un kļuvusi par domubiedru grupa, kura pārstās eksistēt brīdī, kad tās kontā beigsies līdzekļi, šādu viedokli šodien preses konferencē pauda ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA), kuram rīt nāksies demisionēt.

Partiju no “KPV LV” uz Nacionālo apvienību (NA) mainījušais politiķis pauda viedokli, ka šajā sabiedrībai grūtajā laikā neesot svarīgi, kuru partiju viņš pārstāv, bet gan tas, vai viņš pārstāv sabiedrību un pieņem valstij svarīgākos lēmumus.

Vitenbergs atzīmēja, ka pēdējā laikā “KPV LV” valdes mainījās teju katru otro dienu, un katra nākusi ar savu redzējumu. Tāpat viņš uzsvēra, ka vairāki “KPV LV” deputāti atbalstīja premjerministra Krišjāņa Kariņa (JV) demisiju, un tie paši deputāti tagad izlēmuši, ka grib viņa vietā citu pārstāvi valdībā.

Politiķis teica, ka nākotni viņam pašlaik ir grūti komentēt. Ja NA viņu deleģēs ministra amatam, tad viņš būšot gatavs turpināt iesāktās lietas Ekonomikas ministrijā (EM) un “novest tās līdz galam”. Vēlāk NA līderis Raivis Dzintars paziņoja, ka NA atbalstītu Vitenbergu ekonomikas ministra amatā, ja partiju apvienības pārziņā nodotu EM.

Vaicāts, vai viņš atgriezīsies Saeimas deputāta amatā, un, iespējams, arī parlamenta Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētāja amatā, Vitenbergs teica, ka tik tālu vēl nav plānojis, kā arī nav domājis par konkrētiem amatiem Saeimā.

Taču gadījumā, ja sarunas ar koalīcijas nākotni un situācija kopumā ieilgs, tad Vitenbergs, visticamāk, izvēršot iespēju atgriezties Saeimā kā deputāts.

Amatpersona apgalvoja, ka amats viņam neesot svarīgākais. “Ja man būtu svarīgs amats, tad es paliktu “KPV LV” un ar lielu varbūtību nostrādātu līdz termiņa beigām, bet tas nebūtu valstiski,” pauda ekonomikas ministrs. Viņš neesot nācis politikā, lai ieņemtu konkrētu amatu, bet “izpildītu noteiktas lietas Latvijas iedzīvotāju labā”. “Mūsu sabiedrībai labu vairāk varu paveikt, esot NA, kur ir stabila komanda ar nemainīgām vērtībām,” piebilda Vitenbergs.

Vitenbergs stāstīja, ka piektdien, 14.maijā, sasaukta koalīcijas sanāksme, kurā lems par to, kāda koalīcija izskatīsies nākotnē.

Kā ziņots, respektējot “KPV LV” frakcijas lēmumu, Kariņš ir izdevis rīkojumu par Vitenberga demisiju no 14.maija.

10.maijā pēc koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes Dzintars pauda viedokli, ka koalīcijas ministrus un citas amatpersonas nedrīkst sodīt par vēlmi būt piederīgiem kādai citai politiskajai organizācijai, ja vien viņi neaiziet uz opozīciju.

“Atsākt to, ar ko savulaik tik grūti tikām galā, veidojot koalīciju, mums šķistu nepareizi un bīstami,” pauda Dzintars, piebilstot, ka politiskais spēks ir gatavs savu ministru aizstāvēt.

NA līderis izteicās, ka Vitenbergs savu izvēli par labu NA esot izdarījis, pamatojoties uz vērtībām un pārliecību.

Politiķis pirmdien minēja, ka gadījumā, ja “KPV LV” frakcija lems nepieprasīt ekonomikas ministra atkāpšanos, tad, viņaprāt, redzamas labas iespējas turpināt sadarbību bez izmaiņām esošā koalīcijas līguma ietvaros, taču, ja būšot cits lēmums, tad no koalīcijas sadarbības līguma atvēršanas nebūšot iespējams izvairīties. “Tad process varētu būt grūtāks un sarežģītāks,” teica Dzintars, piebilstot, ka tā nebūtu NA prioritārā izvēle.

Lasi vēl:

Jau vēstīts, ka partijas “KPV LV” Saeimas frakcija 12.maijā nolēmusi, ka Vitenbergam ir jāatkāpjas no ekonomikas ministra amata. Līdz ar to frakcija akceptējusi “KPV LV” valdes vairākuma iepriekš pieņemto lēmumu.

Lasi arī – Reaģējot uz lēmumu atsaukt Vitenbergu, četri ”KPV LV” deputāti paziņo par aiziešanu no frakcijas

“KPV LV” uzstāj, lai Vitenbergs atstāj ministra amatu, jo koalīcijas līgums paredz, ka tai pienākas trīs ministru posteņi, bet pēc Vitenberga aiziešanas partijai paliek divi ministri.

0 Komentāru