Viņķele par mediķu algām: Saeima ignorējusi Finanšu ministrijas brīdinājumu, ka likuma norma nav izpildāma

5 komentāri

Kāpēc valdība nepilda likumu, kas paredz nākamgad par 20% turpināt celt mediķu algas? Pēc opozīcijas pieprasījuma par to trešdien Saeimā nācās skaidroties veselības ministrei Ilzei Viņķelei (“Attīstībai/Par!”).

Opozīcija uzskata, ka valdība ir rīkojusies prettiesiski, jo radusi iespēju atvēlēt tikai nepilnu pusi mediķu algu celšanai nepieciešamā finansējuma. Pieprasījums sniegt paskaidrojumus bija adresēts valdības vadītājam Krišjānim Kariņam (“Jaunā Vienotība”). Taču viņš ir komandējumā, tāpēc Saeimā nebija ieradies. Tas tikai vairoja opozīcijas sašutumu.

“Kas mums rada sajūtu, ka – vai nu Krišjānis Kariņš ir pilnīgs nelga, vai arī savā ciniskajā augstprātībā vispār nav iepazinies ar pieprasījuma būtību. Jo pieprasījums ir tieši par tiesiskuma aspektiem, nevis par veselības nozari,” norādīja Saeimas deputāts Ivars Zariņš (“Saskaņa”).

Savukārt veselības ministre vērsa uzmanību, ka Saeima, lemjot par mediķu algu celšanu, nebija paredzējusi finanšu avotus un ignorējusi Finanšu ministrijas brīdinājumu, ka likuma norma nav izpildāma.

Lai gan opozicionārus viņas atbildes neapmierināja, ar koalīcijas balsu vairākumu pieprasījums tika noraidīts.

Lasi vēl Naudas trūkums skolotājiem un mediķiem nav šķērslis celt algas deputātiem un ministriem

5 komentāri