Viņķele iztur neuzticības balsojumu un saglabā ministres amatu

8 komentāri

Ceturtdien, 29. novembrī, Saeimas namā par veselības aprūpi tika plaši diskutēts teju visas darba dienas garumā. Garās debates bija izraisījusi opozīcijas prasība izteikt neuzticību veselības ministrei Ilzei Viņķelei (“Attīstībai/Par!”).

Demisijas pieprasītāji kritiku veltīja gan ministres darbam, gan situācijai nozarē kopumā. Viens no viņu galvenajiem pārmetumiem – likuma nepildīšana par mediķu algu celšanu.

“Tautas ignorēšana ir slimība – smaga un ārstējama tikai vienā veidā – izgriežot to tāpat kā vēzi, padzenot tos, kuriem demokrātija, tiesiskums un tautas griba ir tikai vārdi un tukša skaņa,” norādīja Saeimas deputāts Aldis Gobzems.

Savukārt Ilze Viņķele tribīnē kāpa, lai paustu gatavību darbu turpināt.

“Tēlaini izsakoties, mēs esam brīdī, kurā mums uz galda visiem ir tādas kartītes ar burtiem. Un tā burtu kartīte veido vārdu “bedre”. Bet tas uzdevums, kas mums ir jāsaliek no tiem burtiem, mums būtu jāsaliek vārds “laime”. Un lai arī abos vārdos ir vienāds burtu skaits, un pat viens burts ir abos vārdos, no “bedres” “laimi” nesaliksi. Tomēr no bedres var izrāpties. To es arī daru pēc labākās sirdsapziņas un savu spēju robežās,” teica Viņķele.

Saeimas vairākums ceturtdien nobalsoja pret opozīcijas deputātu rosināto veselības ministres Viņķeles demisiju. Par neuzticības izteikšanu nobalsoja 30, savukārt 52 parlamentārieši nobalsoja pret.

Lasi vēl Mediķi protestā aicina deputātus iepazīties ar ārstu darba ikdienu un sola nebūt ”kā nopērti suņi”

8 komentāri