26 komentāri

Sestdien cīņā par vietu uz Latvijas politiskās skatuves iesaistīsies jauns spēlētājs. Politiskā kustība “Par” pārtaps partijā. Liberālu vērtību pārstāvošās partijas veidotāju vidū arī bijušie “Vienotības” biedri un bijušais ekonomikas ministrs, kādreizējais Zatlera Reformu partijas pārstāvis Daniels Pavļuts. Politikas eksperti par šīs partijas izredzēm Saeimas vēlēšanās runā piesardzīgi. Visticamāk, 5% barjeras pārvarēšanai būs nepieciešama koalīcija ar citām partijām.

“Vienotībā” pieaug neapmierinātība par dīvaino situāciju partijas Saeimas frakcijā. Tajā ir daudz deputātu, kuri izstājušies no “Vienotības”. Pieci no viņiem sestdien piedalīsies jaunas partijas dibināšanā.

Tie ir: Ilze Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs, Ints Dālderis. Šie pieci politiķi, plus bijušais ekonomikas ministrs no Zatlera Reformu partijas Daniels Pavļuts, arī veidos jaundibināmās liberālas ievirzes partijas kodolu. Politiskā spēka atbalstītāju lokā ir slaveni Latvijas zinātnieki.

“Kas attiecas uz tālāku nākotni, tad tas izaicinājums ir piesaistīt tās savas prioritātes Latvijas sabiedrības prioritātēm. Tas, par ko šobrīd tur ir runa, ir ļoti interesanti un saistoši. Proti, par abortu aizliegumu noliegšanu vai nāvessodu atcelšanu un tamlīdzīgām lietām. Taču tas ir diezgan tālu no tā, kas interesē Latvijas vēlētāju,” norāda politologs Ivars Ījabs.

Viņš uzskata, ka atslēgas figūra jaunajai partijai būs nevis bijušie “Vienotības” deputāti, bet gan Daniels Pavļuts, kurš, visticamāk, kļūs arī par partijas vadītāju un premjera amata kandidātu. Izredzes Saeimas vēlēšanās esot atkarīgas no spējām adaptēt savas prioritātes ar vēlētāju interesēm.

“Lai pārvarētu 5%, es domāju, ka tur īsti nepietiks. It īpaši tāpēc, ka tā konkurence jau būs liela. Ne jau tikai viņi sevi piesaka. Piesaka sevi jaunā konservatīvā partija, tur ir iespējama kaut kāda alianse ar progresīvajiem un attīstības partiju. Tur arī  “Vienotība” nesēdēs rokas klēpī salikusi. Tā kā tā konkurence būs pietiekami plaša,” domā Ījabs.

Politikas norišu komentētājs Māris Zanders uzskata, ka Jaunā konservatīvā partija Saeimas vēlēšanās startēs atsevišķi. Savukārt “Vienotība”, Pavļuta partija un “Latvijas attīstībai” varētu veidot aliansi.

“Tā vienīgā problēma, ja viņi veido aliansi uz Saeimas vēlēšanām, tad diezgan pamatots ir jautājums tad, kāpēc jauna partija ir jātaisa. Tas izskatās amizanti, ka jaunas partijas nevis pašas startē, bet veido kaut kādas grupas,” teic Zanders.

Septembrī dibināšanas sapulce paredzēta partijai “Mūsu Zeme – Latvija”. Par tās līderi kļūs no “Vienotības” aizgājušais Valdis Šakars. Vēl nav zināmi bijušā “Vienotības” priekšsēdētāja vietnieka Edvarda Smiltēna nākotnes plāni. Viņš par izstāšanos no partijas paziņoja kongresa laikā un patlaban darbosies biedrība “Sabiedrība par labām pārmaiņām”.

TOP komentāri

 • dace
  +3 +3 0

  dace

  Pilnīgi garam ! Pilnīgi ! Tikai planpratiņi balsos pa tadu Vinkeli ! Šis jau ir kaut kas daudz sliktāks par Aboltiņu. Ļoti apšaubu vai šī partija pārvarēs 1.5 % barjeru. Tukšs teātris !
 • Maija Cimermane
  +3 +3 0

  Maija Cimermane

  Vinkele pateica ka pensionariem nekas nepienakas mes terejam svesu naudu . Un nu jau izbrive vietu cita partija , nekauna !
 • neJoks
  +2 +2 0

  neJoks

  Jo vairāk latvisku partiju, jo lielākas iespējas uzvarēt nelatviskai partijai. Izskatās, ka KĀDS ir ieinteresēts, lai latviskās partijas sadalās.
  Tā jau nebija par ko vēlēt, tagad būs vēl mazāk, jo daudzums jau nenosaka kvalitāti.
  Tiešām - tie paši vēži citā maisiņā!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl