Vienotības vadība ir pārsteigta par Straujumas rīcību, pieprasot Matīsa demisiju

0 Komentāru
Vienotības vadība ir pārsteigta par Straujumas rīcību, pieprasot Matīsa demisiju
Foto: F64

Satiksmes ministra demisijas pieprasīšana bijis pārsteigums arī Vienotības vadībai. Vismaz tā apgalvo partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Ziņu par pārmaiņām no premjeres viņa saņēmusi īsi pirms lēmuma publiskošanas. Vienlaikus viņa uzskata, ka situācijā ar nacionālo aviokompāniju airBaltic satiksmes ministram Anrijam Matīsam pirmajam bija jāuzņemas politiskā atbildība, jo pats iepriekš izvēlēto lidsabiedrības investoru un tā meklēšanas aizkulises kritizējis.

“Man bija liels pārsteigums šorīt ziņās, kas šis risinājums ir pieņemts. Mēģināju sazināties ar ministriem, lai saprastu, un man sacīja, ka cita risinājuma nav bijis. Un tad acīmredzot premjere domāja, ka bija tomēr iespēja rast citu risinājumu, vai nav pietiekami uzraudzīts šis uzņēmums. Manuprāt, korekti būtu bijis, ja vēl vakar vakarā būtu bijis piedāvājums ministram pašam atkāpties, un viņš būtu izmantojis iespēju uzņemties atbildību, nespējot rast šai situācijai risinājumu,” citēta Āboltiņa.

Par iespējamiem satiksmes ministra kandidātiem Vienotība vēl nav runājusi. Uz laiku amatu apvienošanas kārtībā to uzņemsies finanšu ministrs.

0 Komentāru