Vienotības neizlēmība ir izraisījusi haosu valdībā, uzskata koalīcijas partneri

1 komentārs

“Tas ir kaut kas neiedomājams,” tā prezidenta ierašanos ministrijā valdības veidošanas laikā raksturo bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers, norādot, ka ierastā prakse ir rīkoties gluži pretēji, proti, aicināt viesus ierasties pie prezidenta viņa rezidencē.

Arī Vairas Vīķes-Freibergas bijusī preses sekretāre Aiva Rozenberga sacīja, ka viņa neatceras nevienu reizi, kad prezidente būtu ieradusies šādā vizītē. Pēc šīs tikšanās Zemkopības ministrijā sarunas turpinājās Melngalvju namā, kur prezidents tikās ar finanšu ministru Jāni Reiru, lai aicinātu viņu kļūt par premjera amata kandidātu, taču Reirs no šīs iespējas atteicies. Kā iespējamais nākamais premjera amata kandidāts neoficiāli tiek minēts Kārlis Šadurskis. Viņš gan atturas prognozēt savas izredzes tikt nominētam.

Notiekošais ir nokaitinājis Vienotības partnerus Zaļo un zemnieku savienību un Nacionālo apvienību. Tās līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš uzskata, ka Vienotības rīcība ir pārbaudījums sabiedrības pacietībai.

Vēl kritiskāks ir ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis. Vienotība, viņaprāt, rīkojas haotiski, valdības veidošanu dzen strupceļā, kas beigsies ar to, ka Solvitas Āboltiņas vadītā partija zaudēs ne vien premjera amatu, bet tiks pazudināta arī pati partija.

Savukārt Vienotībā uzskata, ka bez vainas nav arī koalīcijas partneri un aicina sagaidīt, kāda būs prezidenta izvēle, nosaucot premjera amata kandidātu.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl