Vienotības nākotne aizvien vēl ir neskaidra, pauž politisko norišu vērotāji

1 komentārs

Kādreiz ietekmīgākās Latvijas partijas “Vienotība” nākotne joprojām ir neskaidra. Kopš Andra Piebalga kļūšanas par politiskā spēka līderi, partijas reitingi ir stabilizējušies, taču iedzīvotāju atbalsts “Vienotībai” joprojām ir samērā zems. Politisko norišu vērotāji atzīst, ka Andrim Piebalgam nav izdevies partijā panākt straujas pārmaiņas, taču ir izdevies politisko spēku saliedēt un mazināt partijas biedru politiskos konfliktus.

Iespēja, ka ”Vienotība” no Latvijas politiskās skatuves var pazust pavisam joprojām ir reāla, uzskata bijušais ”Vienotības” valdes loceklis Edgars Jaunups. Mazāk skeptisks ir politologs Juris Rozenvalds.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Politologs Juris Rozenvalds:

Ziņas par Vienotības nāvi ir nedaudz pārspīlētas. Es uzskatu, ka sava niša Vienotībai ir tīri objektīvi ir.

Pašvaldību vēlēšanas būs ”Vienotības” tālākās nākotnes atskaites punkts – tā sestdien, 2. decembrī, Cēsīs notikušajā partijas ”Vienotības” kongresā uzsvēra politiskā spēka vadītājs Andris Piebalgs.

Kongresā partija izvērtēja līdzšinējo darbību un diskutēja par turpmākajiem uzdevumiem. Šis ir pirmais politiskā spēka kongress kopš Solvitu Āboltiņu ”Vienotības” līdera amatā nomainījis bijušais eirokomisārs Andris Piebalgs. Viņš atzina, ka radikālas izmaiņas partijā nav notikušas, taču ir mazinājušies iekšējie konflikti.

Andris Piebalgs:
Pēdējā laikā daudzi no ”Vienotības” ir gaidījuši radikālas pārmaiņas, grandiozu pārdzimšanu. Jā, ”Vienotībai” ir jāmainās. Tomēr šis process nevar būt ”lielā sprādziena” veidā. (..) Partija ir nostabilizējusies, konflikti ir mazinājušies. Tagad mums ir jātbild, kādas izmaiņas mēs gribētu partijas uzbūvē.

Piebalgs norādīja, ka “Vienotības” vārds bieži tiek daudzināts tās zemo reitingu dēļ. Piebalgs bija apņēmies līdz šodienas kongresam panākt, ka partijas reitings sasniedz 10% atzīmi, taču tas nav izdevies. Pēc SKDS datiem, novembrī balsot par ”Vienotību” bija gatavi 6,5% iedzīvotāju. Piebalgs atzina, ka nebija pietiekami novērtējis lielas sabiedrības daļas izteikti negatīvo noskaņojumu pret ”Vienotību”. Vienlaikus viņš pauda pārliecību, ka partijai izdosies godam startēt nākamā gada jūnijā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās.

TOP komentāri

  • Jānis V.
    +1 +1 0

    Jānis V.

    Vienotība ir nodevēju partija, tāpat kā visa koalīcija. 25 gadus visa šī politiķu varza ir melojusi un zagusi dažādu partiju sastāvos. Pietiek ļaut nodevējiem valdīt pār sevi. Ir jāmaina sistēma, nedrīkst ļaut valdīt koruptīvai sistēmai, kad mafija uzpērk partijas ar saviem ziedojumiem un kad vēlētājiem četrus gadus nav nekādu tiesību iejaukties šajōs noziegumos, kad viss ir valsts noslēpums un kad mēs esam zagļu vergi bez tiesībām. Pietiek.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl