Vienotības krīze: reģionālās nodaļas pieprasa ātrāk risināt samilzušās problēmas

1 komentārs
Vienotības krīze: reģionālās nodaļas pieprasa ātrāk risināt samilzušās problēmas
Foto: LETA

Vienotības reģionālās nodaļas pieprasa partijas ārkārtas kongresu sasaukt jau 4.jūnijā un tajā lemt par šī politiskā spēka vadības maiņu. Šodien Liepājā partijas reģionālās nodaļas rīkoja sapulci un ir pārliecināti, ka šoreiz biedru viedokli Vienotības vadība neuzdrošināsies ignorēt.

Vienotības reģionālo nodaļu pārstāvju sapulci rīko liepājnieki. Nezaudējuši ticību savai partijai, tās spējām un varenībai. Tāpēc ķeras pie pēdējā salmiņa, lai glābtu partiju no iznīcības, ko plosa pašas tās biedri ar iekšējiem strīdiem un domstarpībām kā rezultātā zaudēts ne tikai premjera amats, bet arī vēlētāju uzticība, ko uzskatāmi parāda bēdīgie partijas reitingi.

Vienotības biedru sapulce ir žurnālistiem slēgts pasākums. Cik augstos toņos notiek viedokļu apmaiņa un cik karstas ir diskusijas, varam tikai minēt.

Lai gan pārdzīvojot grūtos laikus, biedros ir sakāpinātas emocijas, tiek norādīts, ka sapulcē iztikts bez savstarpējiem apvainojumiem un sapulce bijusi konstruktīva.
Risinājumu samilzušajām problēmām reģionu pārstāvji viennozīmīgi redz partijas vadības maiņā. Tādēļ aicina nekavēties ar Vienotības ārkārtas kongresa sasaukšanu un pieprasa to darīt jau 4. jūnijā nevis rudenī, kā iepriekš lēmusi partijas valde.

Sapulcē šodien bija pārstāvēti trīs partijas valdes locekļi. Viens no tiem – ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens uzskata, ka pāragri vēl spriest, bet, visticamāk, valde šajā viedoklī ieklausīsies. Arī Saeimas deputāte Ilze Viņķele piekrīt, ka ir pienācis laiks ieklausīties partijas reģionālajos kolēģos.

Tiesa arī pašas Viņķeles un viņas Saeimas kolēģes Lolitas Čigānes darbības šajā sapulcē tika izvērtētas. Jo abu šo partijas dāmu rīcība valdības veidošanas procesā tiek uzskatīta par nodevīgu. Tāpēc Liepājas nodaļa pat prasīja izslēgt viņas no partijas. Taču arī šī jautājuma plašāku iztirzāšanu, kā arī, ko darīt ar “Vienotības” frakcijas sešinieku, sapulces dalībnieki atstāja uz kongresu.

Foto

Video

1 komentārs