“Vienotības” biedri kongresā slavē sevi un peļ konkurentus

13 komentāri
“Vienotības” biedri kongresā slavē sevi un peļ konkurentus
Foto: Paula Čurkste/LETA

Pusotru mēnesi pirms Saeimas vēlēšanām sestdien uz kongresu sanāca koalīcijas partija “Vienotība”. Sanāksmē izskanēja, ka “Vienotība” ir atguvusi spēkus, runās netrūka arī konkurentu nopelšana.

“Vienotība” ir nozīmīgākais politiskais spēks partiju apvienībā “Jaunā Vienotība”, kurai pēc pēdējām aptaujām prognozējama knapa, bet tomēr iekļūšana nākamajā Saeimā.

Uz kongresu bija ieradušies aptuveni 200 cilvēku. Iekštelpās gaiss bija smacīgs, tāpēc “Vienotības” zaļās kartītes kalpoja ne tikai kā balsošanas instruments, bet arī vēdeklis.

Pēc himnas dziedāšanas sākumā uz skatuves kāpa “Vienotības” pārstāvji Eiropas institūcijās, uzsverot pieaugušo populisma vilni un aicinot turēties pie pragmatiskas un pierādījumos balstītas politikas.

“Šķita, ka populisms Latviju pameta kopā ar Zīgeristu banāniem deviņdesmitajos gados, bet nu tas atkal ir nonācis priekšvēlēšanu dienaskārtībā. Populisti ekspluatē bailes un dusmas, sola ātrus un vienkāršus risinājumus sarežģītām problēmām. Tie ir aizņēmušies Kremļa retoriku par Latviju kā neizdevušos valsti. Tie piedāvā graut, nevis veidot,” minēja Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis.

Savukārt partijas vadītājs Arvils Ašeradens veltīja skarbus vārdus tiem, kuri “Vienotību” pametuši. Nenoklusēja arī uzvārdus.

“Uz sev piemērotāku politisko teritoriju devies prom Viktors Valainis, vēl nesenais partijas valdes loceklis un ministrs Anrijs Matīss atradis sev patvērumu uz “Rīgas satiksmes” autobusu logiem līdzās Putina “Единая Россия” partnerim Nilam Ušakovam,” teica Ašeradens.

Interesanti, ka uzrunās starp tekstiem par OIK likvidēšanu, tiesiskuma atjaunošanu un ekonomikas izaugsmi bija ar frāzes par vēlētāju vilšanās un iedzīvotāju neapmierinātības izprašanu. Lai gan pati “Vienotība” ir pie varas un valdībā.

“Tā ir sociālā nevienlīdzība, kas rada šīs dusmas. Skaidrs, ka “Vienotībai” ir jāuzņemas daļa atbildības par šo politiku. Taču mēs atšķirībā no populistiem nesakām, ka visa māja jājauc nost, bet, – ka jāturpina reformas,” pauda Ašeradens.

Ašeradens arī noliedza, ka kongress būtu sasaukts tik tuvu vēlēšanām, lai pievērstu papildu uzmanību “Vienotībai”. Partijai esot pienācis termiņš, kad jāpārvēlē Ētikas komisija, kas sestdien arī notika.

13 komentāri