Vienotībai vajadzīgs restarts, uzskata Straujuma

1 komentārs
Vienotībai vajadzīgs restarts, uzskata Straujuma
FOTO: LETA

Valdošās partijas Vienotība kongress šodien noticis laikā, kad lavīnveida efektu jau sasniegušas runas par drīzu valdības galu. Forumā izskanējusi gan paškritika, gan darāmo darbu saraksts.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma, uzrunājot partijas biedrus, par saviem plāniem atkal bija izvairīga.

Savukārt partijas līdere Solvita Āboltiņa izteikumos par valdības darbu atkal bija kritiska, taču viennozīmīgi neatbildēja, vai Straujumai ir jāturpina vai nav jāturpina vadīt valdību.

Vienotības kongresa norises datums sakrita ar laiku, kad runas par iespējamu valdības maiņu jau ir sasniegušas lavīnas efektu, taču partijas līderu oficiālajās runās par to varēja dzirdēt maz.

Vienotības priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa vairāk pievērsās tam, ka grūtus laikus piedzīvo viņas vadītā partija.

Tomēr grūti noslēpjamo saspīlējumu Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas attiecībās ar pašas partijas vadību un iespējamo valdības krišanu Vienotības”līderi vairāk komentēja dažādu mājienu un pusvārdu līmenī.

Tā, piemēram, Ministru prezidente uzsvēra, ka viņai Latvija ir svarīgāka par neskaidrām draudzībām, bet valdības sekmīgam darbam būtisks esot partijas valdes un frakcijas atbalsts, ko vajadzētu uzlabot.

Es pieņemu, ka ir daļa klausītāju, kas šajā dienā sagaida kādus skaļus paziņojumus. Es esmu tam gatava, es esmu gatava skaļi paziņot – man ir svarīga šī valsts, man tā ir svarīgāka par amatiem, par neskaidrām draudzībām un attiecību kārošanu. Katras valdības ceļš reiz noslēdzas, un labi, ka tā. Jo esam demokrātiska valsts. Toties Latvija ir tas ceļš, kas nebeigsies nekad. Iesim pa šo ceļu. Ar visu savu atbildību un godaprātu.

Tikmēr Āboltiņa, kura tikusi minēta kā iespējamā nākamā valdības vadītāja, ja Straujuma nolemtu demisionēt, šodien noliedza vēlmi ieņemt dažādus amatus, uzsverot, ka viņas ambīcijas ir “kalpot Latvijai”.

Nepamanīts nepalika tas, ka uzskaitot amatus, kuru ieņemšanu viņa nav apsvērusi, Āboltiņa nepieminēja premjerministra posteni.

Vienotības līdere iepriekš kritizējusi Straujumas vadīto valdību, bet šodien intervijā viņa uzsvēra, ka viens no risinājumiem varētu būt tāds, ka pašreizējas Ministru kabinets turpina strādāt, ja mainīsies tā darba stils. Tas, kas notiks ar valdību, esot atkarīgs no Ministru prezidentes, norādīja Āboltiņa.

Straujuma tikmēr norāda, ka valdības nākotne ir atkarīga no procesiem Vienotībā.

Vienotības līderi gan ir vienisprātis vismaz par to, ka sabiedrība no valdošās partijas sagaida darbus, nevis strīdus.