Vienotībai pārmet “tirgošanos ar opozīciju” bēgļu jautājumā

1 komentārs
Vienotībai pārmet “tirgošanos ar opozīciju” bēgļu jautājumā
Foto: Ekrānuzņēmums

Varas partijas vienojušās neapspriest domstarpību padziļināšanos, ko koalīcijā radījusi bēgļu krīze Eiropā. “Mēs turpinām strādāt,” tā pirmdien pēc koalīcijas partiju sanāksmes sacīja premjerministre Laimdota Straujuma. No trīs valdošajām partijām vienīgi Nacionālā apvienība uzskata, ka no attiecību noskaidrošanas tomēr neizdosies izvairīties.

Lai Saeimas Eiropas lietu komisija piektdien nespētu apstiprināt valdības lēmumu piekrist Eiropas Komisijas aicinājumam papildus uzņemt 526 bēgļus, sēdi demonstratīvi pameta četri deputāti no Nacionālās apvienības, Zaļo un zemnieku savienības un partijas Saskaņa. Tādējādi komisija kļuva lemt nespējīga, jo mākslīgi tika radīts kvoruma trūkums.

Emocionālāk noskaņotajiem Vienotības politiķiem tas radīja jautājumu, vai koalīcija vairs pastāv. Tomēr tikai dažu stundu laikā izdevās sasaukt atkārtotu komisijas sēdi. Vienotība bija panākusi, ka tās pusē nostājas vairums Saskaņas deputātu un Eiropas lietu komisija apstiprināja lēmumu par papildu bēgļu uzņemšanu ar opozīcijas balsīm. Saskaņa savu rīcību pamatoja ar rūpēm par valdības stabilitāti.

 

Koalīcijas partneri no Nacionālās apvienības un ZZS uz to reaģēja, Vienotībai pārmetot šantāžas metožu izmantošanu un politisko tirgošanos ar opozīciju. Notikušo premjerministre šodien nosauca par normālu politisko procesu, ko nav bijis vērts apspriest koalīcijas partiju sanāksmē.

No koalīcijas partneriem vienīgi Nacionālā apvienība uzskata, ka tomēr nebūs iespējams izvairīties no attiecību noskaidrošanas. Nākamais nopietnais pārbaudījums koalīcijai būs valsts budžeta apstiprināšana.

Skaties video: