Vienotība no partijas rindām varētu izslēgt trīs jaunievēlētus biedrus

0 Komentāru
Vienotība no partijas rindām varētu izslēgt trīs jaunievēlētus biedrus
FOTO: LETA

Vienotība turpina skaidroties ar saviem deputātiem, kuri īstenoja ar partijas vadību nesaskaņotas vēlēšanu kampaņas. LNT kļuvis zināms, ka partijas Ētikas komisija varētu pat rekomendēt vairāku jaunievēlēto partijas biedru izslēgšanu no Vienotības rindām. 

Vairāki jaunievēlētie Vienotības deputāti partijas ētikas komisijas redzeslokā nonāca pēc tam, kad īstenoja ar Vienotības vadību nesaskaņotu priekšvēlēšanu kampaņu, kuras rezultātā Saeimā iekļuva viņi, bet neiekļuva vairāki partijas vecbiedri. Vakar 22. oktobrī, uz Ētikas komisijas sēdi bija uzaicināts Jānis Junkurs, kurš vēlēšanās izkonkurēja Vienotības līderi Solvitu Āboltiņu. Junkurs gan kopš ievēlēšanas ir pazudis, un arī uz sēdi tā arī neieradās.

12. Saeimā ievēlēto Jāņa Upenieka, Viļņa Ķirša un Jāņa Junkura, kā arī neievēlētā Madara Lasmaņa individuālo kampaņu lieta sākta pēc Vienotības biedru sūdzībām. Partijas ētikas komisija šo lietu risina jau vairākas nedēļas, un vakar notika jau ceturtā sēde par šo jautājumu. Lēmumu tā arī neizdevās pieņemt, jo Junkurs nebija ieradies.

No neoficiāliem avotiem zināms, ka Vienotības Ētikas komisija apspriež iespēju prasīt, lai Junkurs, Ķirsis un Upenieks noliek savus deputātu mandātus, kā arī rekomendēt viņus izslēgt no partijas biedru rindām. Ētikas komisijas priekšsēdētājs gan nekomentē, kāds varētu būt komisijas lēmums.

Vienotības Ētikas komisijas lēmumiem gan ir tikai rekomendējošs raksturs, gala vārdu par biedru izslēgšanu vai neizslēgšanu ir jāsaka partijas valdei.

Ja Junkuru, Ķirsi un Upenieku izslēgtu no Vienotības, bet viņi nenoliktu deputātu mandātus, tad 12. Saeimas Vienotības frakcija saruktu no 23 līdz 20 deputātiem, un kļūtu par tikai trešo lielāko parlamentā pēc Zaļo un zemnieku savienības, kurai ir 21 mandāts.

0 Komentāru