Vienotība vēršas pret Kūtri, kuram ir aizdomas par nelikumībām Citadeles pārdošanas lietā

5 komentāri
Vienotība vēršas pret Kūtri, kuram ir aizdomas par nelikumībām Citadeles pārdošanas lietā
Foto: LETA

Skandāls – īsi pirms parlamentārās izmeklēšanas komisijas galaziņojuma par valstij piederošo 75% bankas Citadele akciju pārdošanas procesu. Vienotības frakcija vērsusies Ģenerālprokuratūrā ar lūgumu pārbaudīt komisijas vadītāja Gunāra Kūtra rīcību. Viņš pats par to ir pārsteigts.

Vienotības frakcija vērsusies ģenerālprokuratūrā, lai noskaidrotu, vai komisijas vadītāja – partijas no Sirds Latvijai deputāta Gunāra Kūtra – rīcībā nav vērojamas noziedzīga nodarījuma pazīmes, darbojoties pretēji komisijas sēdē lemtajam. Kūtrim bija radušās aizdomas, ka atsevišķas amatpersonas kas darbojās Citadeles pārdošanas procesā būtu saucamas pie kriminālatbildības. Komisijā tika nolemts vērsties prokuratūrā ar lūgumu izvērtēt šīs aizdomas.

Tomēr Kūtris esot ģenerālprokuroram uzrakstījis tādu vēstuli, kas, pēc Vienotības domām, neatbilda komisijas sēdē runātajam, proti, lūdza prokuratūrai veikt pārbaudi pret premjeri Laimdotu Straujumu un Valsts kancelejas darbiniekiem. Vienotības frakcijas deputāti, iepazīstoties ar situāciju, lēma vērsties ģenerālprokuratūrā.

Kūtris bija pārsteigts par šādu pavērsienu, bet atzina, ka prokuratūru ne uz kādām sarunām vēl nav ticis aicināts. “Varbūt nepatīk tas, ko mēs darām. Ka prasām prokuratūrai pārbaudīt kaut ko, ka nosaucam konkrētus uzvārdus,” viņš saka.

“Vienotības deputāti iebilda pret to, ka izsakām tādus secinājumus, bet tad, kad mēs konkrēti izrunājām, saku, secinājums ir pēc noteiktiem punktiem, iesim pēc kārtas visus punktus. Tas neatbilst patiesībai? Atbilst patiesībai. Izejot cauri visiem argumentiem, gala secinājums ir, – jautājums, secinājums atbilst tiem punktiem? Atbilst, bet nevajag tik asi,” teic Kūtris.

Galaziņojums par Citadeles bankas pretrunīgi vērtēto pārdošanas procesu, ko valdība realizēja pagājušā gadā, ir gandrīz gatavs un izmeklēšanas komisija par to varētu balsot decembra vidū.

Skaties video:

5 komentāri