Komentāri

No partijas Vienotība Saeimas frakcijas plāno izslēgt Dzintaru Zaķi. No frakcijas varētu palūgt aiziet arī Veiko Spolītim. Tādā gadījumā Vienotībai vairs nebūs skaitliski lielākā frakcija parlamentā. Saeimas kuluāros izskan, ka, mainoties spēku samēram, ļoti reālas ir izmaiņas valdībā. Opozīcijā pieļauj, ka pēc Jaunā gada varētu krist Laimdotas Straujumas Ministru kabinets.

Veiko Spolītis par dzeršanu pie stūres jau izcietis administratīvo arestu. Lai gan izstājies no Vienotības, viņš tomēr nenolika deputāta mandātu un turpina darboties arī partijas Saeimas frakcijā. Savukārt Dzintars Zaķis ir iesaistīts balsu pirkšanas tiesvedībās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arī Zaķis bija spiests izstāties no Vienotības, bet deputātu mandātu nenolika un frakciju neatstāja. Vienotības biedri ir apņēmušies no abiem atvadīties. Gan Spolītis, gan Zaķis no plašākiem komentāriem izvairījās.

Ja no Vienotības frakcijas izslēgs divus deputātus, mainīsies spēku samērs valdošajā koalīcijā. Premjeres partijai Saeimā būs tikpat deputātu, cik Zaļo un zemnieku savienībai – 21. Nacionālajā apvienībā neizslēdz, ka zaļzemnieki izdevīgā brīdī to izmantos.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl