Vienotība vēlas atbrīvoties no reibumā braukušā Spolīša un balsu pirkšanā vainotā Zaķa

0 Komentāru
Vienotība vēlas atbrīvoties no reibumā braukušā Spolīša un balsu pirkšanā vainotā Zaķa
Foto: F64

No partijas Vienotība Saeimas frakcijas plāno izslēgt Dzintaru Zaķi. No frakcijas varētu palūgt aiziet arī Veiko Spolītim. Tādā gadījumā Vienotībai vairs nebūs skaitliski lielākā frakcija parlamentā. Saeimas kuluāros izskan, ka, mainoties spēku samēram, ļoti reālas ir izmaiņas valdībā. Opozīcijā pieļauj, ka pēc Jaunā gada varētu krist Laimdotas Straujumas Ministru kabinets.

Veiko Spolītis par dzeršanu pie stūres jau izcietis administratīvo arestu. Lai gan izstājies no Vienotības, viņš tomēr nenolika deputāta mandātu un turpina darboties arī partijas Saeimas frakcijā. Savukārt Dzintars Zaķis ir iesaistīts balsu pirkšanas tiesvedībās.

Arī Zaķis bija spiests izstāties no Vienotības, bet deputātu mandātu nenolika un frakciju neatstāja. Vienotības biedri ir apņēmušies no abiem atvadīties. Gan Spolītis, gan Zaķis no plašākiem komentāriem izvairījās.

Ja no Vienotības frakcijas izslēgs divus deputātus, mainīsies spēku samērs valdošajā koalīcijā. Premjeres partijai Saeimā būs tikpat deputātu, cik Zaļo un zemnieku savienībai – 21. Nacionālajā apvienībā neizslēdz, ka zaļzemnieki izdevīgā brīdī to izmantos.

Skaties video:

0 Komentāru