Vienotība neatbalsta Rīgas 2015. gada budžetu

0 Komentāru
Vienotība neatbalsta Rīgas 2015. gada budžetu
Foto: LETA

Rīgas domes Vienotības frakcijas deputāti šodien balsos “pret” Saskaņas centra un Gods kalpot Rīgai valdošās koalīcijas sagatavoto Rīgas pilsētas pašvaldības 2015. gada budžeta projektu.

Opozīcijas deputāti vērtē to kā nesaimniecisku un tuvredzīgu. “Lai gan budžeta projektā ir paredzēti vairāki rīdziniekiem svarīgi finanšu lēmumi, tomēr nākotnes redzējuma, ilgtspējības trūkums, apzināta līdzšinējo kļūdu atkārošana, slikta pārvaldība un opozīcijas priekšlikumu ignorēšana, neļauj atbalstīt budžeta projektu,” teikts Vienotības paziņojumā.

Vienotības deputāti uzskata, ka Saskaņas centrs un Gods kalpot Rīgai turpina atbalstīt Rīgas satiksmes dotēšanu, pretim neprasot finanšu atskaites par šī gada dotācijas izlietojumu, un detalizētu plānotās 2015. gada dotācijas tērēšanas plānu. Nākamā gada budžetā Rīgas satiksmes dotācija paredzēta 88,6 miljonu eiro apmērā. Tā kā Rīgas satiksme bija pieprasījusi 119,8 miljonu eiro finansējumu no Rīgas domes, tad dotācija līdz gada beigām visdrīzāk tiks palielināta budžeta grozījumu laikā.

Vienotības deputāti neatbalsta arī dotācijas piešķiršanu Rīgas mežiem 1,5 miljonu eiro apmērā publisko apstādījumu apsaimniekošanai. Pirms trim gadiem pašvaldības uzņēmums Rīgas parki un dārzi tika likvidēts kā patstāvīgs uzņēmums un pievienots SIA Rīgas meži. Tas tika veikts, lai turpmāk parku un dārzu apsaimniekošanu īstenotu no Rīgas meži līdzekļiem un netiktu prasītas papildus dotācijas no pilsētas budžeta.

” Kopš 2011. gada ik gadu ir pieaudzis galvaspilsētas budžeta deficīts – no 14,8 miljoniem eiro 2011. gadā līdz 56,1 miljonam eiro, noslēdzot 2014. gadu. 55,6 miljonu eiro jeb 7,5% budžeta deficīts ir plānots 2015. gadā. Budžeta uzkrājumi, kas paredzēti ilgtermiņa maksājumiem, piemēram, par aizņēmumiem, ir samazinājušies no 120 miljoniem eiro 2009. gadā līdz 16 miljoniem 2014. gada beigās,” teikts Vienotības paziņojumā.

0 Komentāru