Vienotība lems par nepaklausīgā biedra Egliņa izslēgšanu

Komentāri
Vienotība lems par nepaklausīgā biedra Egliņa izslēgšanu
Foto: LETA

Politiskās partijas Vienotība Ētikas komisija tomēr pieņēmusi lēmumu izskatīt jautājumu par Jāņa Egliņa izslēgšanu no partijas. Ētikas komisija par to lems jau pirmdien, 16. februārī.

J. Egliņš pēdējā laikā vairākkārt publiski kritizējis atsevišķas, viņaprāt, negatīvas norises partijā Vienotība, kā arī publiski iebilda pret iespējamo Jura Vidiņa izslēgšanu no politiskā spēka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

J. Egliņš iepriekš pats bija Ētikas komisijas loceklis, taču paziņoja par izstāšanos no šīs institūcijas, jo viņam neesot bijis pieņemams komisijas lēmums rekomendēt Vienotības valdei lemt par J. Vidiņa izslēgšanu no partijas.

Saistībā ar Vienotībai veltīto kritiku plašsaziņas līdzekļos partijas Ētikas komisija vērtēs, vai J. Egliņš ir grāvis Vienotības reputāciju un mērķtiecīgi organizējis šķelšanos partijā. Tāpat komisija vērtēs faktu, ka Egliņš darīja sabiedrībai zināmu savu balsojumu Ētikas komisijā, kad tā skatīja J. Vidiņa lietu. Partijas iekšējā kārtība noteic, ka Ētikas komisijas locekļi balsojumu atklāt nedrīkst.

Pats J. Egliņš portālam Skaties.lv apstiprināja, ka šodien ir uzaicināts uz Vienotības Ētikas komisijas sēdi un plāno to apmeklēt.

Iepriekš Vienotības Ētikas komisija lemšanu par J. Egliņa izslēgšanu no partijas deleģēja partijas Jaunatnes organizācijas Ētikas komisijai, kura pieņēma J. Egliņam labvēlīgu lēmumu.

Vienotības Jaunatnes organizācijas Ētikas komisija lēma pret J. Egliņa izslēgšanu un secināja: ”Demokrātiskas organizācijas pamatvērtība ir iespēja brīvi kritizēt augstākstāvošos. Vēršanās pret šiem principiem, mūsuprāt, ir vērtējama negatīvi un var būtiski kaitēt organizācijas tēlam ilgtermiņā.”

Tomēr tagad, neraugoties uz Jaunatnes organizācijas lēmumu, Vienotības Ētikas komisija ir atgriezusies pie jautājuma par J. Egliņa izslēgšanu no politiskā spēka.

Lasi vēl