Vienotība: Ķirsim Rīgas domē vajadzēs izpirkt grēkus un no mēra kabineta padzīt Ušakovu ar visiem kaķiem

2 komentāri

Politiķi ieņēmuši starta pozīcijas pirms nākamā gada pašvaldību vēlēšanām. Vislielākā cīņa, protams, būs par Rīgu. Apņēmības pilna gāzt no troņa ilggadējo Rīgas mēru Nilu Ušakovu partija Vienotība šodien iepazīstināja ar savu mēra amata kandidātu, salīdzinoši mazpazīstamo Saeimas deputātu Vilni Ķirsi. Viņš apņēmības pilns Nilu Ušakovu ar kaķiem Kuzju un Muri padzīt no siltā mēra kabineta.

Vienotībai gan jārēķinās, ka naudas priekšvēlēšanu kampaņai būs ļoti maz, jo partija zaudējusi valsts finansējumu ap 350 tūkstošiem eiro. Daļa atbildības par to gulstas uz Ķirsi, kurš, pēc Andra Piebalga teiktā, uz Rīgu sūtīts izpirkt nodarījumu.

Prezentējot Ķirsi plašākai publikai, partijas vadītājs Andris Piebalgs uzsvēra, ka Saeimas deputāts ir jauns un ambiciozs, tāpat kā savulaik politikā ienāca Nils Ušakovs, kuru Ķirsis gribot no mēra kabineta padzīt.

Vilnis Ķirsis, Rīgas domes deputāta amata kandidāts:

Manuprāt, Ušakova kaķiem kopā ar Rīgas saimnieku ir jāpamet Rīgas dome. Mēs esam atbildīgi par tiem, ko pieradinām.

Ķirsis kritizē Ušakovu par korupciju domē, notērēto pašvaldības uzkrājumu. Vienotība vēlas iegūt ceturto daļu domes mandātu un veidot koalīciju ar citām labējam partijām. Ar nevienu to tām gan Vienotībai neizdevās vienoties par kopīgu saraksta veidošanu. Partija Latvijas Attīstībai, ar kuru sarunas notika visilgāk, uzskata, ka tā priekšlaikus izkārusi balto karogu.

Juris Pūce, Latvijas Attīstībai līderis

Mēs vairākkārtīgi aicinājām Vienotību izvirzīt savu līderi Andri Piebalgu kā pirmo numuru šim vēlēšanām, demonstrējot rīdziniekiem, ka apvienotajam sarakstam ir nopietnas ambīcijas sacensties un startēt. Taču viņi izvirzīja Vilni Ķirsi, kas, mūsuprāt, nav nopietns piedāvājums, it īpaši ņemot vēra ziņas par pārkāpumiem Vienotības finansēšanā uz Saeimas vēlēšanām, kur Ķirsis bija iesaistītā persona.

Kā zināms, šo pārkāpumu dēļ Vienotība zaudējusi aptuveni 350 000 eiro lielu valsts finansējumu, kas liek apšaubīt partijas spējas veidot priekšvēlēšanu kampaņu. Tieši par šo jautājumu Ķirsim un Piebalgam tika uzdots visvairāk jautājumu preses konferencē. Piebalgs uzsver, kandidējot uz amatu, Ķirsim dota iespēja izpirkt vainu.

Andris Piebalgs, partijas Vienotība priekšsēdētājs:

Tā ir vēl viena iespēja viņam (Ķirsim) izpirkt savu nodarījumu vēl vairāk, ieejot kampaņā. Partijai nav obligāti sodīt cilvēkus, bet iesaistīt.

Jāpiebilst, ka Vienotības sarakstā nebūs iepriekšējo vēlēšanu galvenās lokomotīves Sarmītes Ēlertes, kura pēc neoficiālas informācijas nolēmusi aktīvai politikai likt punktu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl