“Vienotība”: Izaicinājums un drauds ir populistu centieni šķelt sabiedrību

76 komentāri

Lielākais apdraudējums pirms nākamgad gaidāmajām Saeimas vēlēšanām ir to politiķu parādīšanās uz politiskās skatuves, kuri ar savulaik īstenoto ”gāzi grīdā” politiku noveda valsti līdz finanšu krīzei. Šie politiķi arī atbalsta idejas, kas Latviju pārvērstu par Kremļa satelītu – šādi paziņojumi šodien, 18. septembrī, izskanēja no partijas ”Vienotība” desmitgades kongresa tribīnes. Premjera partija apņēmusies iegūt vismaz divreiz lielāku mandātu skaitu nekā 13.Saeimā, vēsta TV3 Ziņas.

Vienotības valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Arvils Ašeradens, atklājot kongresu, uzsvēra, ka “Vienotībai” nākamajās parlamenta vēlēšanās ir divi svarīgi mērķi, un viens no tiem ir stabili startēt un iegūt vismaz divreiz lielāku mandātu skaitu nekā 13.Saeimas vēlēšanās.

Arvils Ašeradens
Partijas ”Vienotība” valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts

”Es redzu divus svarīgus mērķus. Pirmais ir startēt vēlēšanās un iegūt vismaz divreiz lielāku mandātu skaitu kā tas bija iepriekšējās Saeimas vēlēšanās, un otrs – ”Vienotības” premjers sastāda valdību un vada koalīciju. Man daudzi ir jautājuši, vai mēs plānojam ar kādu apvienoties. ”Vienotība” ir sistēmiska pašpietiekoša partija, kas aug. Mums nav bažu par to, kādā veidā mēs startēsim vēlēšanās, mūsu vienīgā baža ir par Latvijas valsti un, lai tā nezaudētu savu kursu.”

Atskatoties uz partijas desmitgadi, ”Vienotības” politiķi lepojas ar valsts izvešanu no finanšu krīzes, kurā Latviju noveda Aināra Šlesera īstenotā ”gāzi grīdā” politika, Latvijas pievienošanos eirozonai un spēju vadīt sadrumstaloto valdību arī pandēmijas laikā.

Krišjānis Kariņš
Ministru prezidents, ”Jaunā Vienotība”

”Mēs teicām, ka mēs to darīsim, un mēs tā darām. Man, Reiram [red. Jānis Reirs], Rinkēvičam [red. Edgars Rinkēvičs] lāpstas ir rokās, visi rok, mēs nebaidāmies no darba, lai mūsu valsts attīstītos.”

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete norāda, ka lielākie izaicinājumi ir populisti uz politiskās skatuves.

Sandra Kalniete
Eiropas Parlamenta deputāte

”Bruģē ceļu Kremlim draudzīgai ”Saskaņas” valdībai ar mērķi palielināt Kremļa ietekmi Latvijā. Es tiešām ceru, ka veselais saprāts uzvarēs arī tagad, un cilvēki attapsies no dažādu saulvežu solījumiem un prātojumiem.”

Krišjānis Kariņš
Ministru prezidents, ”Jaunā Vienotība”

”Ir spēki, politiķi Latvijā, kuri grib mūs ”atsist” 20 gadus atpakaļ vecajā pagātnē. Es uzskatu, ka tas ir galīgs neceļš, es redzu, ka par spīti pandēmijai, par spīti situācijai uz Baltkrievijas robežas mūsu ekonomika turpina attīstīties, visi rādītāji iet uz augšu. Tas, ko varētu vienkārši saukt par populistiem, antidemokrātiskiem politiķiem, tas mūsu valstij ir reāls drauds, un mums viņš ir jānotur. Es esmu pārliecināts, ka varam noturēt, un valsts attīstība ir noturama kā strauja.”

Eiroparlamentāriete uzsvēra, ka Latvijas ģeopolitiskais stāvoklis patlaban ir tāds, kā sākoties Otrajam pasaules karam, un jebkura politiska koķetēšana par citiem ģeopolitiskajiem scenārijiem apdraud valsts drošību.

Sandra Kalniete
Eiropas Parlamenta deputāte

”Vienmēr ir jāatceras, ka Latvijas ģeopolitiskais stāvoklis ir tieši tāds, kā 1940. gadā, Latvijai ir sauszemes robeža ar divām agresīvām diktatūrām, kas savu mērķu sasniegšanai, pārkāpj starptautiskas tiesības, kā to vērojam uz mūsu valsts robežas. Latvija vairs nav viena, mēs esam Eiropas Savienībā, NATO. Mēs nekad nevaram zaudēt modrību.”

Lasi vēl – Kalniete Latvijas ģeopolitisko stāvokli salīdzina ar 1940.gadu

Premjers uzsvēra, ka izaicinājums būs arī nākamā gada budžets – viena no prioritātēm ir palielināt neapliekamo minimumu, tā atslogojot iedzīvotājus ar zemākām algām. Pandēmijai turpinoties, arī ekonomiskā krīze nav pilnībā pārvarēta. Eiropas Komisijas izpildviceprezidents Valdis Dombrovskis sarunā ar TV3 Ziņām uzsvēra, ka ekonomikas atkopšanās procesā svarīga būs Eiropas finansējuma pārdomāta izlietošana.

Lasi vēl – Kariņš iestājas par neapliekamā minimuma palielināšanu

Valdis Dombrovskis
Eiropas Komisijas izpildviceprezidents

”Pašreizējā situācijā svarīgi ir saglabāt skaidru redzējumu par valsts attīstību. Pašreiz ir jāpārvar dubulta krīze – gan pandēmija, gan ekonomiskā krīze. Ir svarīgi turpināt vakcinācijas kampaņu, ekonomiskas atbalsta pasākumus, sākt īstenot noturības plānu, izmantot tās iespējas, ko sniedz Eiropas finansējums. Es to visu būtu varējis arī īsāk izteikt – ”Draugi, būs labi!”

76 komentāri