Vienotība atbalsta Vējoņa kandidatūru Valsts prezidenta amatam

Komentāri
Vienotība atbalsta Vējoņa kandidatūru Valsts prezidenta amatam
FOTO: LETA

Partija Vienotība šodien valdes un frakcijas kopsēdē vienojās atbalstīt Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) izvirzīto kandidātu Valsts prezidenta amatam – aizsardzības ministru Raimondu Vējoni.

Jau ziņots, ka Vienotības valde pirms vairākām nedēļām pārrunājusi jautājumu par nākamo Valsts prezidentu, minot vairākus iespējamos kandidātus, bet koalīcijas partneriem apspriešanai bija plānojusi piedāvāt eiroparlamentārieša Arta Pabrika (V) kandidatūru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt ZZS šodien valdes un frakcijas kopsēdē par Valsts prezidenta amata kandidātu izvirzīja Vējoni.

Trešā koalīcijas partija – nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) – par šo jautājumu lems trešdien. Līdz šim partijas līderi izteikušies, ka prezidenta amatā labprāt redzētu tiesību ekspertu Egilu Levitu, kurš gan uz šo amatu piekristu kandidēt vien tad, ja viņu atbalstītu vairāki politiskie spēki. VL-TB/LNNK līdz šim arī nav paudusi būtiskus iebildumus pret Vējoņa kandidatūru.

Arī opozīcijas partija Saskaņa lēmumu šajā jautājumā plāno pieņemt 13.maijā. Saskaņa plāno izvirzīt savu kandidātu Valsts prezidenta amatam, un pašlaik tiekot vērtētas iespējamās pazīstamo partijas biedru kandidatūras.

Latvijas Reģionu apvienība nolēmusi Valsts prezidenta amatam virzīt sava līdera Mārtiņa Bondara kandidatūru. Savukārt partijas “No sirds Latvijai” izvirzītais Valsts prezidenta amata kandidāts Saeimas deputāts Gunārs Kūtris (NSL) norāda, ka tas būs partijas taktikas jautājums, vai oficiāli pieteikt kandidātu valsts augstākās amatpersonas amatam. Politiķis neizslēdz iespēju, ka viņa kandidatūra varētu arī netikt pieteikta.

Valsts prezidenta amata kandidatūras oficiāli jāizvirza no 19. līdz 24. maijam, savukārt Saeimas sēde prezidenta vēlēšanām sasaucama no 29.maija līdz 8.jūnijam,  informēja Saeimas Preses dienestā.

Lasi vēl