Vienojas būtiski celt finansējumu partijām

4 komentāri
Vienojas būtiski celt finansējumu partijām
ZANE BITERE, LETA

Jau no nākamā gada būtiski palielināsies valsts atvēlētais finansējums politiskajām partijām, tāda vienošanās pirmdien panākta Rīgas pilī, Valsts prezidentam Egilam Levitam tiekoties ar piecu koalīciju veidojošo partiju pārstāvjiem.

Kopš 2012. gada valsts naudu saņem partijas, kuras Saeimas vēlēšanās ir ieguvušas vismaz divu procentu vēlētāju atbalstu un par katru balsi gadā tām pienākas 0,71 eiro. Arī turpmāk slieksnis valsts naudas iegūšanai būs divu procentu vēlētāju atbalsts parlamenta vēlēšanās, attiecīgi par katru Saeimas vēlēšanās saņemto balsi iegūstot 4,50 eiro, bet 50 centus – par balsi pašvaldību un arī Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās.

Ja Saeimas vēlēšanās partija būs pārvarējusi piecu procentu barjeru, tā vēl papildus iegūs 100 000 eiro gadā.

“Tas ir liels solis uz priekšu 30 gadus pastāvošā demokrātijas trūkuma novēršanā, ka mums bija ļoti vāja partiju finansēšanas sistēma no valsts budžeta, kas padarīja politiskās partijas atkarīgas no privātiem sponsoriem,” norāda Levits.

Savukārt premjerministrs Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) pauž: “Ja tas finansējums tiks piešķirts tādā apjomā, kā tas šobrīd ir plānots, tad partijām nebūs nepieciešamība paļauties uz privāti saziedotajām naudām. Tur ir viss tas sāls – vai tam ziedotājam ir tā svira, vai nav tā svira, mēs ar šo likumu pieņemšanu pārliktu sviru no privātiem ziedotājiem uz nodokļu maksātājiem.”

Tomēr valsts atbalstam, kas, piemēram, opozīcijā esošajai “Saskaņai” sasniegtu pat miljonu, tiks noteikti maksimālie griesti – 800 000 eiro gadā. Ierobežojumi skars arī ziedojumus, biedru un iestāšanās naudas.

Plašāk skatieties LNT Ziņu sižetā!

4 komentāri