Vienā no balsu pirkšanas lietām sešiem vēlētājiem maksāti pieci eiro

Komentāri
Vienā no balsu pirkšanas lietām sešiem vēlētājiem maksāti pieci eiro
FOTO: LETA

Kuldīgas rajona prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā divas personas apsūdzētas par sešu vēlētāju balsu pirkšanu 12. Saeimas vēlēšanās, informē prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Prokuratūra uzskata, ka apsūdzētās personas pamudināja vēlētājus par naudas atlīdzību piecu eiro apmērā piedalīties 12. Saeimas vēlēšanās, balsojot par iepriekš norādītu politiskās partijas deputātu kandidātu sarakstu un vienam konkrētam deputātam balsošanas gaitā ieliekot plus atzīmi.

Viena apsūdzētā persona pie kriminālatbildības saukta par kavēšanu realizēt vēlēšanu tiesības, bet otra par šā nozieguma atbalstīšanu. Viena persona vainu neatzīst, bet otrs apsūdzētais sevi par vainīgu atzīst pilnībā.

Lai arī lieta nodota tiesai, prokuratūras preses sekretāre atturējās minēt, kuras partijas un kandidāta labā balsis varētu būt pirktas. Eiduka ne apstiprināja, ne noliedza, ka balsis varētu būt pirktas Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) kandidāta labā.

Neoficiālā informācija liecina, ka kandidāts, kura labā balsis varētu būt pirktas, iespējams, ir advokāts un ZZS ietilpstošās Latvijas Zaļās partijas valdes loceklis Mārtiņš Martinsons, kurš startēja Kurzemē no ZZS saraksta un Saeimā neiekļuva.

Lasi vēl