VIDEO: vai deputāti zina, par ko balsoja budžeta pieņemšanā? Dzirdot šo jautājumu, daži metas bēgt un slēpjas!

10 komentāri
VIDEO: vai deputāti zina, par ko balsoja budžeta pieņemšanā? Dzirdot šo jautājumu, daži metas bēgt un slēpjas!

Lai gūtu priekšstatu, kādas ir deputātu zināšanas un izpratne par budžetu – valsts svarīgāko finanšu dokumentu, kas ietekmē ikviena iedzīvotāja dzīvi, LNT TOP 10 jau vairākus gadus veic deputātu aptauju. Izvaicāta tika desmitā daļa parlamentāriešu, un jautājumi uzdoti tikai par vissvarīgākajām pamatlietām, kas jāzina ikvienam deputātam – cik liels ir budžets vai mainīsies nodokļi un tamlīdzīgi.

Iepriekšējās aptaujas ir atklājušas pamatīgus robus deputātu zināšanās, un šis gads nav izņēmums. Turklāt šonedēļ uzkrītoši bija tas, cik ļoti deputāti izvairījās no iztaujāšanas, norāda LNT Ziņas.

Ziņa, ka arī šoreiz tiek pārbaudīta viņu kompetence, izplatījās zibens ātrumā un bija deputāti, kuri izvēlējās taktiku – sēdes pārtraukumos nepamest savu vietu zālē, kur viņi žurnālistiem nav sasniedzami vai gluži pretēji – bēgt.

Foto:

Video!

Atgādināsim, – šonedēļ Saeimā galīgajā lasījumā, pēc ilgām 11 stundu garām debatēm, kurās netrūka ne kritisku mājienu, ne anekdošu, tika pieņemts nākamā gada valsts budžets. Lai arī valdošā koalīcija to dēvē par kompromisu, kurā izdevies sabalansēt visu sabiedrības grupu intereses un vajadzības, piemēram, Latvijas Bankas prezidents šonedēļ norādīja, ka  nākamā gada finanšu plānam var likt tikai “6”.