VIDEO: Straujumai publiski gadījies savs “nasing spešl” moments

1 komentārs
VIDEO: Straujumai publiski gadījies savs “nasing spešl” moments
Foto: Ekrānuzņēmums

Gadskārtējā Rīgas konferencē, kurā viesojās vairākas ietekmīgas ārvalstu amatpersonas, galvenā sarunu valoda bija angļu. Vienā brīdī premjerei Laimdotai Straujumai gadījās pateikt ko tādu, kas atsauca atmiņā spārnoto “nasing spešl” frāzi bijušā finanšu ministra Ata Slaktera izpildījumā.

Kāds sociālo tīklu lietotājs aplikācijā Vine ir ievietojis īsu fragmentu no Straujumas piedalīšanās konferencē. Kaut arī no šīm dažām sekundēm nevar aptvert visu premjeres sakāmā kontekstu, ir uzskatāmi redzams, ka izteikšanās angļu valodā viņai sagādā vērā ņemamas grūtības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā zināms, šis nav vienīgais gadījums, kurā Latvijas politiķi publiski “izceļas” ar nepietiekamām angļu valodas zināšanām. Bez jau minētā Slaktera vairākas reizes uzmanības centrā nonācis bijušais prezidents Andris Bērziņš, kuram vairākas reizes gadījušās problēmas gan ar angļu valodas dikciju, gan arī spēju formulēt savu domu.

Skaties foto:

Skaties video:

https://vine.co/v/elZAJjxUFUi

TOP komentāri

 • haralds elceris
  +1 +1 0

  haralds elceris

  ko Slakteris, kāds figaro - glupības samuldēja, bet angliski. neteica "liars" "lawyers" vietā, kā Amerikā Rumpītis, kuram bērnībā Moiša Savisko sita pa galvu ar rotaļu autō, kad viņam nepadevās angļu valoda, nelietoja daudzskaitlī nenoteikto artikulu "a" un nerunāja "Москоу пронаусиэйшен'ā", kā ex ZOOpreziden†s biedrs Berjozkina - Kājiņa kungs, kuram javno špikeris fonētiskajā transskripcijā kiriļicā. nu, ar "zaļo" konformkomunis†u Berjozkina kungu eXtrā smieklīgi, jo autobuspakaļu N€irodepu†atša Gribule meloja, kā jau pirms vēlēšanām, ka Berjozkina eXtrā priekšrocība ZOOpreziden†a ama†ā viņa excellentā angļu valoda, kuru viņš apguvis banks†era gaitās. ko no bremzes Lēnumas gribēt anglu valodā, ja latviešu valodā gvelž glupības:
  "["Ci†adeles" pārdevēji] uzskata, ka viņi ir panākuši tādu vienošanos, kādu viņi ir panākuši!" © bremze Lēnuma
  "... kas attiecas par nodokļa atcelšanu ... neatcelšanu ... sajuka!" © bremze Lēnuma
  "man ir virsraksti. nav brille." © bremze Lēnuma
  nav brille! ko iet uz studiju bez klozeta poda aprīkojuma!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl