VIDEO: skandāli un “uzmetieni” JEB jaunā premjera meklēšana Latvijas stilā

Pievienot komentāru
VIDEO: skandāli un “uzmetieni” JEB jaunā premjera meklēšana Latvijas stilā
LETA

Koalīcijas izveidi jau tagad pavada dažādi politiskie skandāli un “uzmetieni” – noslēdzoties politisko partiju un Valsts prezidenta sarunām par koalīcijas aprisēm, tā arī nav izdevies vienoties par jauno koalīciju un topošo premjera kandidātu. Prezidents pēc pārrunām akcentēja, ka demisionējušajai valdībai jāstrādā līdz gada beigām, un līdz tam partijām jāmēģina atrast Laimdotas Straujumas pēctecis.

Kā pirmie pie prezidenta šorīt devās Nacionālās apvienības politiķi. Kuluāros tika runāts par iespējamo koalīciju, apejot “nacionāļus”, to vietā iesaistot No sirds Latvijai un Latvijas Reģionu apvienību. Taču ceturtdienas vakarā kā pārsteigums nāca ziņa par sešu Vienotības liberālā atzara deputātu ultimātu – viņi balsos tikai par koalīciju ar Nacionālo apvienību. Tas padara neiespējamu Solvitas Āboltiņas nokļūšanu premjerministra krēslā, jo “nacionāļi” ir paziņojuši, ka Āboltiņas vadībā nestrādās. Tāpat arī pēc prezidenta apmeklēšanas “nacionāļi” savu pozīciju nav mainījuši, atzīstot, ka Vienotības liberāļu atbalsts viņiem bijis patīkams pārsteigums.

Skaties foto!

LRA gan pauž gatavību atbalstīt Solvitu Āboltiņu, lai tiktu aicināti pie koalīcijas galda. Partijas līderis Bondars neslēpj, ka arī pats labprāt uzņemtos vadīt valdību, taču šāds scenārijs pagaidām nešķiet ticams. Zīmīgi, ka sarunās ar Vējoni netika ļauts piedalīties Artusam Kaimiņam, kura popularitāte faktiski ievilka Saeimā visu partiju, kas tagad viņam uzgriezusi muguru. Par saņemto kurvīti sociālajā tīklā Twitter sarūgtinājumu pauž pats Kaimiņš, tikmēr partijas līderi par to pārlieku nesatraucas.

Baumas klīst arī par partijas No Sirds Latvijai sašķeltību – kuluāros runā, ka no partijas piecas balsis būtu gatavas atbalstīt ZZS pārstāvi Jāni Dūklavu, “uzmetot” Ingunu Sudrabu un Gunāru Kūtri. Sudraba pati gan šķelšanos kategoriski noliedz.

Tikmēr līdz gada beigām Valsts prezidents aicina aktīvi turpināt strādāt pašreizējo, nu jau demisionējušo valdību.

Skaties video!