Saeimā iekļuvušo politisko spēku līderi un pārstāvji spriež par koalīciju

2 komentāri

LNT Ziņu speciālizlaidumā 13. Saeimā iekļuvušo septiņu politisko spēku pārstāvji ieskicēja potenciālās sadarbības un valdības veidošanas aizmetņus.

Premjera amata kandidāts no “Saskaņas” Vjačeslavs Dombrovskis norādīja, ka valdības veidošana ir jāuzņemas tai partijai, kura ir saņēmusi visvairāk balsu, proti, “Saskaņai”. “Tik sadrumstalotā Saeimā, protams, ka ir nepieciešama partija, kura ir tiešām spējīga vienot, nevis šķelt, un tā ir “Saskaņa”,” piebilda politiķis.

Otrajā vietā ierindojušās partijas “KPV LV” Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems uzsvēra, ka “Saskaņa” nav spējīga šobrīd sastādīt valdību, bet “KPV LV” ir saņēmusi skaitliski vislielāko tautas deleģējumu. “Sabiedrības lielākā daļa ir parādījusi, ka tā vēlas pārmaiņas. [..] Valdības kodolam ir jābūt tādam, kas pauž sabiedrības gribu.”

Jaunās Konservatīvās partijas deputāta amata kandidāts Tālis Linkaitis atkārtoti uzsvēra, ka partija, kas Saeimas vēlēšanās arī ierindojās otrajā vietā, jau iepriekš norādīja, ka Jānis Bordāns kā premjera amata kandidāts ir gatavs uzņemties šo atbildību un orgnaizēt sarunas ar citām partijām. Linkaitis gan norādīja, ka šobrīd nav vērts izteikt kaut kādus apsolījumus un pieņēmumus. Viens gan JKP esot skaidrs, ka ar “Saskaņu” valdību veidot nebūs iespējams, taču atvērts jautājums ir sadarbība ar pārējām partijām.

Savukārt politiskās apvienības “Attīstībai/Par!” deputāta amata kandidāts Daniels Pavļuts sākotnēji pieļāva iespēju, ka valdība varētu būt izveidota līdz šā gada 18. novembrim, taču, noklausoties pārējo partiju pārstāvju sacīto, vinš vēlāk diskusijā atklāja, ka nu parādījušās šaubas par šādu scenāriju.

Tikmēr Nacionālās apvienības ”VL!-TB/LNNK” premjerministra amatam izvirzītais Roberts Zīle piesauca 1995. gadu, kad arī bija sadrumstalota Saeima, taču toreizējais Valsts prezidents Guntis Ulmanis atrada valdības izveides variantus. 13. Saeimā tik sarežģīta situācija nebūšot. “Iniciatīva būtu jāuzņemas tām partijām, kuras ir saņēmušas lielāko atblastu, izņemot to partiju, kas atrodas aiz sarkanās līnijas, proti, “Saskaņa”.”

Šādam variantam piekrita arī Armands Krauze no Zaļo un Zemnieku savienības – viņi ir gatavi sastrādāties. “Situācija nav tik sarežģīta. [..] Mēs esam gatavi darbam Saeimā. [..] Esam gatavi darbam gan pozīcijā, gan opozīcijā,” piebilda Krauze.

Visbeidzot, Arvils Ašeradens (“Jaunā Vienotība”) rezumēja, ka piecas vai šesas partijas varētu izveidot valdību, “nekādas briesmas es neredzu”.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl