VIDEO! Šadurskis kļūst īgns, dzirdot žurnālista jautājumu par pielaidi valsts noslēpumam

Komentāri

Māra Kučinska valdība aizvadījusi pirmo darba sēdi. Tomēr ne visi ministri pagaidām var strādāt pilnvērtīgi. Abiem jaunajiem ministriem Arvilam Ašeradenam un Kārlim Šadurskim vēl nav augstākā līmeņa pielaides valsts noslēpumam. Tas viņiem liedz iepazīties ar sevišķi slepeniem dokumentiem. 

“Es to neredzu kā šķērsli. Es to redzu kā noteiktu lietu kārtību, kādā valsts kārto šīs lietas, un es ceru, ka, liekas Kučinska kungam tas notika ļoti ātri, mēs redzējām. Es pieņemu, ka man arī nevajadzētu būt nekādām… man grūti iedomāties, ka varētu būt kādas kavēšanās,” vērtē pats Ašeradens.

Foto

Ekonomikas ministram, kurš ir arī premjera biedrs, Ašeradenam pašlaik vispār nav pielaides valsts noslēpumam. Izglītības ministram Šadurskim tāda ir, taču ne augstākā līmeņa. Tāpēc viņam ir liegts iepazīties ar sevišķi slepeniem dokumentiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kārlis Šadurskis, izglītības ministrs:

Pagaidām ir notikusi viena valdības sēde, kurā ir bijusi runa par konfidenciāliem dokumentiem. Un ar savu pielaides līmeni es varu piedalīties.

Uz jautājumu, kas notiks gadījumā, kamēr izskatīs viņa augstākā līmeņa pielaidi valsts noslēpumam, sevišķi slepeni dokumenti nonāks darba kārtībā, Šadurskis kļūst īgns un norāda: “Nu, un kas notiks, ja mani vai jūs sabrauks tramvajs? [pauze] Nu, tad vispār latviešu tauta būs pilnīgā izmisumā. No kurienes šie jautājumi?”

Turpretī premjers to uzskata par pamatotu jautājumu. Māra Kučinska vērtējumā ministriem ir grūti strādāt pilnvērtīgi bez pielaides.

“Esmu diezgan skeptisks par ministru iespējām, ņemot vērā, ka slēgtajās daļās daudz tiek arī izskatītas mūsu attiecības ar Eiropas Komisiju, ar citām trešajām personām. Un faktiski jau diezgan grūti stādīties priekšā pilnvērtīgu darbu ministram, ja viņam nav pielaides,” sacīja Kučinskis.

Pirms nav zināms, vai ministri saņems pielaidi, premjers sacīja, ka jautājums par ministru nomaiņu nav aktuāls.

Video

Lasi vēl