VIDEO: pēc vēlēšanām lielākajās pilsētās vara varētu nemainīties

1 komentārs

Šā gada pašvaldību vēlēšanās visā Latvijā balsstiesīgie ir ievēlējuši deputātus 119 domēs. LNT Ziņas apkopojušas datus par rezultātiem lielākajās pilsētās.

Rīgā visvairāk balsu ieguvis līdzšinējā mēra Nila Ušakova politiskais spēks. Par “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” sarakstu nobalsojis nepilns 51% procents vēlētāju. Par Reģionu apvienības un partijas “Latvijas attīstībai” sarakstu – 13%, tikpat par Jauno konservatīvo partiju. Par Nacionālo apvienību – 9% un Rīgas domē vēl ievēlēta arī “Vienotība” ar 6%balsu. Provizoriskie rezultāti liecina, ka Nils Ušakovs ir nosargājis varu. Taču, salīdzinot ar līdzšinējo sasaukumu, “Saskaņa” ir zaudējusi septiņas vietas. Nilam Ušakovam ir trausls 32 vietu vairākums. Reģionu apvienība un Jaunā konservatīvā partija katra ieguvusi pa deviņām vietām. Nacionālajai apvienībai būs seši domnieki, bet “Vienotībai” – četri.

Otrajā lielākajā pilsētā Daugavpilī ievēlētas trīs partijas. Par Latgales partiju, kuras līderis ir līdzšinējais Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis, nobalsojuši nepilni 29%. Viņam uz papēžiem min “Saskaņa” ar 28% balsu. Savukārt par “Mūsu partiju” nobalsojuši 19% vēlētāju. Līdz ar to Lāčplēša izredzes saglabāt amatu pagaidām ir neskaidras.

Par varas saglabāšanu, visticamāk, vēl nāksies pacīnīties arī Liepājas mēram Uldim Seskam. Viņa vadītā “Liepājas partija” ieguva 31% balsu. Par Reģionu apvienību nobalsojuši 29%. Liepājas domē ievēlēta arī “Saskaņa” ar 19% balsu. Sarežģītas sarunas par to, kurš turpmāk vadīs pašvaldību gaidāmas Jēkabpilī. Tur būtiski sarucis atbalsts mēra Leonīda Salceviča partijai. Un Jēkabpils domē ievēlētas pat deviņas partijas. Neskaidras ir arī Zaļo un zemnieku savienības izredzes nosargāt varu Jūrmalā. Tās saraksta līderis bija Gatis Truksnis.

Turpretī pārējās lielajās pilsētās pie varas līdz šim esošo partiju pozīcijas, visticamāk, nav apdraudētas. Jelgavā uzvarējis Andris Rāviņš. Valmierā varu pārliecinoši ir saglabājis Jānis Baiks. Rēzeknē – Aleksandrs Bartaševičs. Bet Ventspilī Aivars Lembergs, par kuru nobalsojuši 62% vēlētāju.

1 komentārs