Komentāri
VIDEO: ASV Valsts sekretārs Kerijs paziņo, ka apņemšanās aizsargāt Latviju ir ”stipra kā klints”
Foto: EPA/LETA

”Mūsu apņemšanās pildīt NATO 5. pantu vajadzības gadījumā ir stipra kā klints,” tā pēc Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča un ASV Valsts sekretāra Džona Kerija tikšanās sacīja Vašingtonas pārstāvis.

29. janvārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar vairākiem Eiropas Savienības (ES) un Austrumu partnerības valstu ārlietu ministriem tikās ar Amerikas Savienoto Valstu viceprezidentu Džo Baidenu (Joe Biden), lai pārrunātu drošības situāciju Eiropā, īpaši Ukrainas austrumos. Tāpat notika tikšanās ar ASV Valsts sekretāru Džonu Keriju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties video!

“Dž. Baidens augstu novērtēja 29. janvāra ārkārtas ES Ārlietu padomes sanāksmes lēmumus saistībā ar situācijas pasliktināšanos Ukrainas austrumos. Gan Latvijas ārlietu ministrs, gan ASV viceprezidents bija vienisprātis, ka ES dalībvalstīm ir jābūt vienotām vitāli svarīgos jautājumos, tai skaitā – nostājā pret Krieviju, saistībā ar pēdējiem notikumiem Ukrainas austrumos,” Latvijas Ārlietu ministrija ziņo pēc abu valstu pārstāvju tikšanās.

Tāpat pēc tikšanās nolemts, ka arī turpmāk ir nepieciešama cieša koordinācija starp ES un ASV, lai normalizētu situāciju Eiropas kontinentā. Amatpersonas bija vienisprātis, ka Ukrainai ir jāturpina strukturālas reformas, lai sekmētu valsts attīstību. Vienlaikus starptautiskajai sabiedrībai ir jāizveido finansiāla atbalsta programma, kas maksimāli veicinātu Ukrainas ekonomikas atveseļošanos.

E. Rinkēvičs pateicās par līdzšinējo ASV atbalstu NATO ietvaros un pastāvīgo ASV armijas klātbūtni Latvijā, kas no ASV puses tiks nodrošināta arī turpmāk. Ministrs informēja par Latvijas redzējumu ES Austrumu partnerības samitu Rīgā, īpaši veltot uzmanību tām valstīm, kas ir noslēgušas Asociācijas līgumus ar ES – Gruziju, Moldovu, Ukrainu. Latvija uzskata, ka ES ir jāsagatavo praktiska atbalsta programma Asociācijas līgumu ieviešanā.

Tāpat tika pārrunāta ASV un ES sadarbība enerģētikas jomā, kā arī ES–ASV brīvās tirdzniecības līguma sarunu gaita.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl