VID vadītāja pagaidām paliek amatā, bet neizslēdz atkāpšanos

Komentāri

Ceturtdien ar jaunu sparu uzjundīja runas, ka Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja Ināra Pētersone, nespējot izturēt pret viņu vērsto spiedienu no dienestā sākto reformu un rotāciju pretiniekiem, varētu atkāpties no amata.

Pirms tikšanās ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS) viņa bija gatava atlūguma iesniegšanai, tomēr pēc pusotru stundu ilgās tikšanās paziņoja, ka pagaidām negrasās atkāpties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ceturtdien kuluāros tika runāts, ka VID ģenerāldirektore Pētersone gatavojas finanšu ministrei iesniegt atlūgumu. Par to, ka gatava pamest darbu VID, Pētersone izteicās arī intervijās šīs nedēļas laikrakstos, to saistot ar pret viņu sākto nomelnošanas kampaņu, ko, var noprast, izturēt nav viegli. Un arī pirms dienas vidū Finanšu ministrijā notiekošās nākamā gada budžeta veidošanas sēdes viņa nenoliedza, ka šāds scenārijs ir iespējams.

Atbildot uz jautājumu, vai var būt tā, ka pēc sēdes Pētersone tiksies ar ministri un iesniegs atlūgumu, Pētersone atzina: ”Neizslēdzu tādu iespēju.”

Turklāt aizdomas pastiprināja fakts, ka ministrei ar Pētersoni ceturtdien nebija paredzēta oficiāla tikšanās – to apstiprināja arī ministres birojā. Taču VID ģenerāldirektore bija uzstājīga un šo tikšanos pēc budžeta apspriešanas sēdes pieprasīja, liekot ministrei strauji mainīt dienas atlikušos plānus.

Tikšanās ilga pusotru stundu līdz pusseptiņiem vakarā. Un, tai noslēdzoties, Pētersone tomēr paziņoja, ka pagaidām vēl negrasās no amata atkāpties. Iespējams, ministre pierunājusi viņu neaiziet, lai gan Reizniece-Ozola apgalvo, ka atlūgumu uz sava galda tā arī neesot redzējusi.

”Es arī šobrīd neizslēdzu iespēju, ka varētu iesniegt atlūgumu, bet šobrīd es to neesmu izdarījusi,” žurnālistiem teica Pētersone.

Savukārt ministre atzina, ka Pētersonei jāiztur milzīga spriedze.

”Arī es saņemu dažādus anonīmus e-pastus, vēstules, informāciju, kas mēģina nomelnot Pētersones kundzi gan personiski, gan VID kopumā. Es to vērtēju kā reakciju jeb pretreakciju tam, ka esam sākuši ļoti nopietni VID sakārtošanu,” teica Reizniece-Ozola. Viņa solīja, ka turpinājums arī būs.

”Jāatzīst, ka VID vadītājai ir jāspēj būt dzelzs lēdijai ar gaišu sirdi un labiem nodomiem, un tas nebūt nav viegli. Svarīgi saprast, ka jebkurš, kurš mēģina šķēršļus likt – rezultāta nebūs, jo VID sakārtosim. Ceru, ka Pētersones kundzei motivācija, spēks un atbalsts tam pietiks,” norādīja ministre.

Pētersone nenoliedz, ka pēdējos četrus mēnešus strādāt spriedzē un vadīt iestādi viņai nav viegli. Tāpēc, viņasprāt, esot tikai saprotami, ka viņa ik pa laikam kavējoties pie domām par promiešanu.

Pētersone VID ģenerāldirektores amatā ir kopš 2013.gada.

Video: pēc pusotru stundu ilgas sarunas ar ministri Pētersone paziņo, ka pagaidām paliek amatā

 

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl