Veselības ministrs ignorē premjeres lūgumu un turpina darbinieku rotācijas

1 komentārs
Veselības ministrs ignorē premjeres lūgumu un turpina darbinieku rotācijas
FOTO: LETA

Veselības ministrs Guntis Belēvičs nolēmis neņemt vērā premjeres Laimdotas Straujumas lūgumu un rīkojumu par Zāļu valsts aģentūras direktores vietnieces Daces Ķikutes pārcelšanu citā amatā neatsauks. Valsts kanceleja šādu rīcību vērtē kā labas pārvaldības principu neievērošanu. Zāļu valsts aģentūras vadība tikmēr pauž aizdomas, ka veselības ministra vēlme iestādi reorganizēt saistīta ar kādu interešu lobēšanu.

Jau vairākus mēnešus ilgst veselības ministra Gunta Belēviča un Zāļu valsts aģentūras direktores Ingunas Adovičas konflikts. Ministrs viņai pārmet darbības, kā rezultātā Latvijā ir ļoti dārgas zāles. Šā konflikta dēļ netiks pagarināts Adovičas darba līgums, kas beidzas novembrī.

Tomēr amatu aģentūrā nāksies pamest arī viņas vietniecei  Dacei Ķikutei. Trešdien Belēvičs izdeva rīkojumu par viņas pārcelšanu uz Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centru, kur viņai jau no šodienas bija jāsāk pildīt direktora vietnieces pienākumus.

Gan Ķikute, gan Zāļu valsts aģentūra par šādu ministra rīcību vērsās pie premjeres Laimdotas Straujumas, lūdzot situāciju izvērtēt.

Vakar Straujuma izdeva rezolūciju, lūdzot Belēviču savu rīkojumu apturēt. Tomēr Belēvičs nolēmis to nedarīt.

Belēvičs akcentē, ka Ķikute tiek pārcelta, jo Zāļu valsts aģentūrā tiek gatavota reorganizācija, un, rūpējoties par labiem kadriem, viņai kā spējīgai vadītājai īpaši radīta jauna vieta.

Zāļu valsts aģentūra gan norāda, ka veselības ministra rīcība var novest pie tiesvedības, jo pirms rīkojuma izdošanas bijis jānoskaidro pušu viedoklis.

Daces Ķikutes viedokli par izveidojušos situāciju neizdevās iegūt, jo viņa saslimusi. Ministrs gan akcentē, ka rakstveida iebildumi par pārcelšanu no viņas nav saņemti.

Ministrs arī akcentē, ka gan Ķikutes pārcelšanai, gan Zāļu valsts aģentūras reorganizācijai saņemts farmācijas nozares atbalsts, un no tās ieguvēja būs sabiedrība. Tam gan nepiekrīt aģentūras vadītāja.

Valsts kanceleja tikmēr paziņojusi, ka, pārceļot Ķikuti citā amatā, nav ievērots labas pārvaldības princips, tomēr tā kā lēmums nav pretlikumīgs, tas atcelts netiks.