Veselības ministrija turpinās uzsāktās reformas onkoloģijas jomā

0 Komentāru
Veselības ministrija turpinās uzsāktās reformas onkoloģijas jomā
KASPARS KRAFTS, F64

Nodrošinot mērķtiecīgu pacienta veselības aprūpi, Veselības ministrija (VM), turpinās uzsāktās reformas, pilnveidojot un uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti un pieejamību valstī kopumā, tajā skaitā arī onkoloģijas jomā, aģentūru LETA informēja VM.

VM norāda, ka ir paplašināts to ārstu loks, kuri ir tiesīgi nosūtīt pacientu prioritārai onkoloģisko slimību diagnostikai un tagad nosūtījumu uz izmeklējumiem var izsniegt ne tikai ģimenes ārsti, bet arī ārsti-speciālisti vairākās specializētās ārstniecības iestādēs.

Tāpat VM pauda, ka plāno vienoties ar onkoloģijas speciālistiem par labākajiem risinājumiem, nepieciešamajiem izmeklējumiem un ārstēšanu, ja pacientam parādās simptomi, kas varētu liecināt par slimības progresiju jeb recidīvu. Ņemot vērā to, ka izmeklējumiem jābūt mērķtiecīgiem, plānots kopā ar speciālistiem izveidot pacientu ceļa kartes, tādējādi pacientu pielāgojot konkrētajam onkoloģiskās slimības veidam norādīja VM.

VM norāda, ka šobrīd spēkā ir Veselības aprūpes pakalpojumu onkoloģijas jomā uzlabošanas plāns 2017.-2020.gadam, kurā ir noteikti veicamie pasākumi, lai mazinātu onkoloģisko slimību riska faktoru izplatību sabiedrībā. Noteikts, ka jāuzlabo onkoloģisko saslimšanu agrīnā diagnostika, jānodrošina savlaicīga ārstēšana, jāveicina multidisciplināra pieeja onkoloģisko slimību pacientu ārstēšanā un aprūpē, tajā skaitā uzlabojot onkoloģisko pacientu medicīniskās rehabilitācijas un paliatīvās aprūpes pakalpojumu pieejamību.

VM reizi gadā apkopojot informāciju par plāna īstenošanas gaitu, lai sekotu līdzi un nodrošinātu plāna izpildi. Vienlaikus VM ir jāsagatavo un veselības ministrei Ilzei Viņķelei (AP) līdz 2021.gada 1.jūnijam jāiesniedz Ministru kabinetā informatīvais ziņojums par plāna izpildi visā tā īstenošanas periodā.

Saskaņā ar VM darbības stratēģiju 2019.-2021.gadam, mērķis ir uzlabot veselības aprūpes pakalpojumu un zāļu pieejamību, celt kvalitāti un efektivitāti veselības aprūpei, tajā skaitā onkoloģijā, nodrošināt ārstniecības personu noturēšanu valsts finansētajā veselības aprūpē, palielināt algu, pilnveidot E-veselības sistēmu un citi.

0 Komentāru