Ventspils domes valdošā koalīcija ārkārtas sēdē aicina augstāka līmeņa tiesu atcelt apcietinājumu Lembergam

1 komentārs
Ventspils domes valdošā koalīcija ārkārtas sēdē aicina augstāka līmeņa tiesu atcelt apcietinājumu Lembergam
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Ventspils pilsētas domes valdošā koalīcija trešdien sasaukusi ārkārtas sēdi, lai aicinātu augstāka līmeņa tiesu atcelt apcietinājumu Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājam Aivaram Lembergam (“Latvijai un Ventspilij”).

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesas tiesnese Irīna Jansone pirmdien pēc sprieduma pasludināšanas Lembergam žurnālistiem gan vērsa uzmanību, ka drošības līdzekli-apcietinājumu var pārsūdzēt tikai kopā ar pilno spriedumu apelācijas kārtībā. Atsevišķi šo drošības līdzekli pārsūdzēt nevar.

Lasi vēl: Pēc Lemberga apcietināšanas Ventspils pilsētas domes darbs turpināsies ierastajā kārtībā

Domes lēmumprojektā piedāvāts paziņot, ka no saīsinātā sprieduma neizriet šāda drošības līdzekļa piemērošanas pamatojums un tā nepieciešamība demokrātiskā tiesiskā valstī, kā arī Lemberga personības pienācīgs izvērtējums.

Ieskaties arī šeit: ZZS Lemberga apcietināšanu tiesas zālē vērtē kā politiski motivētu izrēķināšanos ar opozīciju

Ventspilī valdošā ir Lemberga vadītā partija “Latvijai un Ventspilij”. Ventspils domes valdošā koalīcija secina, ka, lemjot par drošības līdzekli, pirmās instances tiesa neesot ņēmusi vērā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Lemberga īpašos nopelnus Latvijas valsts un Ventspils pilsētas pašvaldības labā.

Ventspils valdošie politiķi norāda, ka vairāk nekā 30 gadus, piedaloties domes darbā un esot Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amatā un veicot domes deputāta pienākumus, Lembergs esot “nodrošinājis radikālas un pozitīvi novērtējamas pārmaiņas pilsētas attīstībā”, kuru rezultātā Ventspils no ekoloģiski bīstamas pilsētas esot kļuvusi par augsti attīstītu Eiropas līmeņa ekonomisko un tūrisma centru.

Domes valdošā koalīcija uzsver, ka Lemberga tiešā vadībā pilsētā ir realizēti valsts un vietējas nozīmes attīstības projekti.

Lēmumprojekta autori norāda, ka tiesvedība pirmās instances tiesā kriminālprocesā ilga vairāk nekā desmit gadus un šajā laikā tiesa nesaskatīja kriminālprocesuālu pamatu apcietināt Lembergu, līdz ar to pašlaik neesot saprotams objektīvs pamats šādai tiesas pozīcijas maiņai. Viņuprāt, šo pozīcijas maiņu, iespējams, sekmēja atsevišķu šobrīd valstī politiski ietekmīgu personu izteikumi plašsaziņas līdzekļos. Tāpat Ventspils pilsētas domes valdošās koalīcijas rīcībā neesot informācijas, ka tiesībsargājošās iestādes līdz šim būtu konstatējušas kriminālprocesā Lembergam noteikto drošības līdzekļu pārkāpumus.

Ventspils pilsētas domes paziņojuma projektā tiek piedāvāts aicināt augstākas instances tiesu pēc būtības vērtēt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Lemberga personību un atcelt viņam nepamatoti piemēroto drošības līdzekli – apcietinājumu.

Par pieņemto lēmumu tiks informēts Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs.

Lasi vēl: