Vēlētājiem izsūtīta informācija par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām

Pievienot komentāru

Jau šonedēļ rīdziniekiem savās pastkastītēs jāsaņem vēstules par gaidāmajām pašvaldības ārkārtas vēlēšanām. Tajās norādīts balsošanas iecirknis, kā arī kārtas numurs vēlētāju sarakstā. Šī gan, visticamāk, būs pēdējā reize, kad vēlētāji šādus paziņojumus saņems pa pastu.

Kopumā Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) izsūtījusi vairāk nekā 405 000 informatīvo vēstuļu. Pārvaldē akcentē, ka saņemtais paziņojums nav balsošanas dokuments un tam ir tikai informatīvs raksturs.

“Vēlētājs var laikus redzēt, uz kuru iecirkni viņam jādodas vēlēt, kā arī tur ir kārtas numurs, kādā viņš ir vēlētāju reģistrā. Tas ļaus viņam paātrināti novēlēt, ierodoties iecirknī,” norāda PMLP pārstāve Madara Puķe.

Tiem pilsētniekiem, kuriem ir aktivizēta oficiālā e-adrese, vēstule ir nosūtīta elektroniski. Šādu vēlētāju ir gandrīz četri tūkstoši.

Pirms gada notikušajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās par šo informatīvo materiālu piegādi bija atbildīgs privāts komersants. Sadarbība izrādījās neveiksmīga, un aptuveni puse balsstiesīgo paziņojumus nesaņēma.

“Šogad vēstuļu piegādi nodrošinās “Latvijas Pasts”. Piegāde ir uzsākta nedēļas sākumā un norit līdz šai piektdienai, ieskaitot visu piektdienu. Mēs pilnībā paļaujamies uz “Latvijas Pastu”, ka viss tiks nodrošināts laikus un kārtīgi,” saka Puķe.

Vienas vēstules nosūtīšanas izmaksas ir 32 centi, līdz ar ko kopējā līguma summa ir gandrīz 130 000 eiro.

Ja gadījumā rīdzinieki tomēr solīto paziņojumu nesaņems, tajā iekļauto informāciju var atrast arī PMLP mājaslapā, kā arī zvanot uz pārvaldes vai Centrālās vēlēšanu komisijas informatīvajiem tālruņiem.

“Satraukties par to, ka vēstules nav un ka tāpēc nevarēs balsot, tā noteikti nav. Arī bez šīs vēstules var doties balsot un pat vajag doties balsot, un tad arī šo informāciju noskaidrot citos veidos,” norāda Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāja Kristīne Bērziņa.

Komisijas vadītāja norāda, ka šīs pašvaldību vēlēšanas, visticamāk, ir pēdējās, kad tiek piekopta šādu paziņojumu izsūtīšana. Saskaņā ar pieņemtajām izmaiņām normatīvajos aktos 2021. gada pašvaldību vēlēšanās varēs balsot jebkurā pašvaldības iecirknī un vēlētāju reģistrā atzīmes tiks veiktas tiešsaistes režīmā.

Ja Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām norādītais iecirknis dažādu iemeslu dēļ vēlētājam nav piemērots, līdz 15. augustam to ir iespēja mainīt. Savu balsi varēs nodot arī jebkurā citā iecirknī, taču šajā gadījumā balsošanai būs jāieplāno vairāk laika, jo iecirkņa maiņas process vienalga būs jāveic.