Vēlēšanu gadā pamatīgas likstas piemeklējušas Ždanokas partiju. Tā attapusies bez bankas konta

7 komentāri

Pamatīgas likstas tikmēr piemeklējušās Tatjanas Ždanokas partiju – Latvijas Krievu savienību. Partija vēlēšanu gadā attapusies īpatnējā situācijā, – tai vairs nav bankas konta. Latvijas komercbankas Krievu savienībai sadarbību atsaka, tāpēc tā nolēmusi vērsties pēc palīdzības Saeimā.

Kopš “ABLV Bank” kraha vairāki uzņēmumi sūdzējušies, ka bankas vai nu liedz sadarbību vai to pārtrauc. Līdzīgā situācijā nonākusi Latvijas Krievu savienība. Tai konts vairāk nekā 20 gadus bija tieši “ABLV Bank”. Kad gada sākumā komerciestādei sākās problēmas, tās piemeklēja arī Krievu savienību, un tai vairs nav bankas konta.

Partijas vadība pēc tam esot uzrunājusi vairākas komerciestādes, tai skaitā Latvijas lielās bankas ar ārvalstu kapitālu, taču visas kā viena sadarbību esot atteikušas. Konta atvēršana Krievu savienībai liegta bez sīkākiem paskaidrojumiem.

Ja iepriekš partijas vadība varēja rēķinus segt no saviem privātajiem līdzekļiem, tad kopš devītā jūnija, kad oficiāli sākās priekšvēlēšanu aģitācijas periods, Krievu savienībai gan ziedojumu saņemšana, gan norēķini par reklāmām un citu maksājumu veikšana ir ļoti apgrūtināta.

Miroslavs Mitrofanovs
Latvijas Krievu savienības līdzpriekšsēdētājs

Vieni cilvēki var mūs mīlēt, otri ienīst, bet jāstrādā ir visiem. Kā valsts vēlēšanu kampaņas laikā kontroles mūsu darbību apstākļos, kad mums nav bankas konta?

Pēc atteikumiem partija vērsās dažādās valsts institūcijas, piemēram, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, Finanšu tirgus uzraudzības komisijā un pat Patērētāju tiesību aizsardzības centrā.

Neviena institūcija gan neesot spējusi palīdzēt partijai mainīt banku lēmumu.

Latvijas Komercbanku asociācijā konkrētus uzņēmumus vai partijas nekomentēja, bet norādīja, ka ir virkne vadlīniju, atbilstoši kurām komerciestādes vērtē risku, sadarbojoties ar vienu vai otru klientu.

Šīs vadlīnijas attiecas uz starptautiskajām sankcijām, naudas izcelsmi, iespējamo darījumu mērķi un daudz cita.

Jānis Brazovskis
Latvijas Komercbanku asociācijas vadītājs

Klienti tiek izvērtēti pēc riska, ko katrs klients vai klientu grupa var radīt. Katrai bankai ir sava riska politika, sava riska apetīte, ar kādiem klientiem tā sadarbojās, nesadarbojās.

Latvijas Krievu savienībai ir aizdomas, ka tās problēmas konta atvēršanā varētu būt saistītas ar kādas drošības iestādes negatīvu atzinumu, tāpēc partija lūgusi jautājumu skatīt Saeimas Nacionālās drošības komisijā.

 

7 komentāri