Vēlēšanu atskaņas: daudzviet Latvijā ievēlēti jaunā sasaukuma mēri

Komentāri

Daudzviet Latvijā šonedēļ bija dzirdamas pašvaldību vēlēšanu atskaņas. Jaunie domju sasaukumi iecēla mērus.

Kā prognozēts, pie Rīgas mēra amata trešo reizi pēc kārtas tika Nils Ušakovs. Kaut partija “Saskaņa” ar sabiedrotajiem domē saglabā vairākumu – 32 balsis no 60, pirmā jaunās domes sēde liek domāt, ka valdīšana būs krietni grūtāka, jo opozīcija mieru nedos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai ievēlētu Ušakovu, bija nepieciešamas deviņas stundas. Pirms balsojuma gari iztaujāts tika gan Ušakovs, gan opozīcijas mēra kandidāts Mārtiņš Bondars. Savukārt vicemērs Andris Ameriks amatā tika ievēlēts tikai nakts vidū.

Krietni straujāk domes priekšsēdētāja vēlēšanas ritēja Jūrmalā. Zaļo un zemnieku savienībai vienojoties ar partiju “Saskaņa”, tur mēra amatā atgriezās Gatis Truksnis – par spīti aizdomās turētā statusam krimināllietā. Tāpat krimināllieta jau kuro reizi nav bijusi šķērslis, lai Ventspils mēra nosaukumu iegūtu smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs. Kā zināms, tiesa viņam ir aizliegusi pildīt domes priekšsēdētāja pienākumus, tomēr jaunievēlētie deputāti arī šoreiz lēma pilsētas vadību uzticēt tieši viņam. Lembergs Ventspilī valda jau 29 gadus.

Mēra amatu saglabā arī citas lielas Kurzemes pilsētas vadītājs. Liepājā turpināsies Ulda Seska laiki. Iespējams, gan tikai uz pusotru gadu. Vienošanās ar koalīcijas partneri – Jāņa Vilnīša vadīto Reģionu apvienību paredz, ka nākamā gada rudenī domes priekšsēdētājs tiks pārvēlēts, dodot iespēju šo amatu ieņemt Vilnītim. Jauni laiki jau sākušies Jēkabpilī. 20 gadus valdījušais Leonīds Salcevičs šoreiz amatā nav pārvēlēts. Kaut viņa Jēkabpils Reģionālā partija vēlēšanās guva visvairāk balsu, pārējās partijas apvienojās pret Salceviču un mēra amatā ievēlēja Zaļās partijas pārstāvi Raivi Ragaini.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl