Vēlēšanu atskaņas: daudzviet Latvijā ievēlēti jaunā sasaukuma mēri

Pievienot komentāru

Daudzviet Latvijā šonedēļ bija dzirdamas pašvaldību vēlēšanu atskaņas. Jaunie domju sasaukumi iecēla mērus.

Kā prognozēts, pie Rīgas mēra amata trešo reizi pēc kārtas tika Nils Ušakovs. Kaut partija “Saskaņa” ar sabiedrotajiem domē saglabā vairākumu – 32 balsis no 60, pirmā jaunās domes sēde liek domāt, ka valdīšana būs krietni grūtāka, jo opozīcija mieru nedos.

Lai ievēlētu Ušakovu, bija nepieciešamas deviņas stundas. Pirms balsojuma gari iztaujāts tika gan Ušakovs, gan opozīcijas mēra kandidāts Mārtiņš Bondars. Savukārt vicemērs Andris Ameriks amatā tika ievēlēts tikai nakts vidū.

Krietni straujāk domes priekšsēdētāja vēlēšanas ritēja Jūrmalā. Zaļo un zemnieku savienībai vienojoties ar partiju “Saskaņa”, tur mēra amatā atgriezās Gatis Truksnis – par spīti aizdomās turētā statusam krimināllietā. Tāpat krimināllieta jau kuro reizi nav bijusi šķērslis, lai Ventspils mēra nosaukumu iegūtu smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs. Kā zināms, tiesa viņam ir aizliegusi pildīt domes priekšsēdētāja pienākumus, tomēr jaunievēlētie deputāti arī šoreiz lēma pilsētas vadību uzticēt tieši viņam. Lembergs Ventspilī valda jau 29 gadus.

Mēra amatu saglabā arī citas lielas Kurzemes pilsētas vadītājs. Liepājā turpināsies Ulda Seska laiki. Iespējams, gan tikai uz pusotru gadu. Vienošanās ar koalīcijas partneri – Jāņa Vilnīša vadīto Reģionu apvienību paredz, ka nākamā gada rudenī domes priekšsēdētājs tiks pārvēlēts, dodot iespēju šo amatu ieņemt Vilnītim. Jauni laiki jau sākušies Jēkabpilī. 20 gadus valdījušais Leonīds Salcevičs šoreiz amatā nav pārvēlēts. Kaut viņa Jēkabpils Reģionālā partija vēlēšanās guva visvairāk balsu, pārējās partijas apvienojās pret Salceviču un mēra amatā ievēlēja Zaļās partijas pārstāvi Raivi Ragaini.

Lasi vēl