Vēlas veidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju, kas izmeklētu valdības rīcību budžeta veidošanā

5 komentāri

Saeimā tiek veidota jauna parlamentārās izmeklēšanas komisija, – tās mērķis ir noskaidrot, kāpēc valdība, veidojot jauno budžetu, nav ievērojusi likumu, kas par 20% paredz nākamgad turpināt celt mediķu algas.

Izmeklēšanas komisiju uzņēmies veidot opozīcijā esošās partijas “Saskaņa” deputāts Ivars Zariņš. Viņš skaidro, ka šādi nolēmis rīkoties, jo premjerministrs Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) atkārtoti nav ieradies Saeimas Pieprasījumu komisijā sniegt paskaidrojumus, kāpēc tiek pārkāpts likums.

Nekas cits neatliek mums, kā veidot izmeklēšanas komisiju, kura, ja vajadzēs, atvedīs Krišjāni Kariņu rokudzelžos uz Saeimu un liks viņam sniegt šo tiesiskuma pamatojumu savas valdības rīcībai. Lai Saeimai būtu iespēja kompetenti izvērtēt, vai šāda rīcība bijusi tiesiska vai ne,” saka Zariņš.

Parlamentārās izmeklēšanas komisijas dibināšanu atbalsta arī opozīcijas politiķi no Zaļo un zemnieku savienības, kā arī vairāki pie frakcijām nepiederošie deputāti. Līdz ar to ir izdevies savākt 34 deputātu parakstus, kas nepieciešami, lai komisiju izveidotu, to LNT Ziņām apstiprināja Zariņš. Šobrīd Saeimā jau darbojas viena parlamentārās izmeklēšanas komisija, kas izmeklē elektroenerģijas obligātā iepirkuma sistēmu.

5 komentāri