Vējonis: Tā būs tiešām izvēle starp Levitu un mani

Komentāri

Ne visas partijas nedēļu pirms vēlēšanām ir gatavas atklāt savas kārtis. Līdz ar to aizklātā balsojuma iznākums joprojām ir grūti prognozējams, jo nevienam kandidātam šobrīd nav Saeimas vairākuma atbalsta.

Par Raimondu Vējoni sola balsot visi Zaļo un zemnieku savienības deputāti un 14 deputāti no Vienotības. Kopā tās ir 35 balsis.
Atbalstīt Egilu Levitu sola visa Nacionālā apvienība un septiņi Vienotības deputāti, kā arī viens deputāts no partijas No sirds Latvijai. Tātad kopumā 25 deputāti. Jāpiebilst, ka divi no Vienotības deputātiem savu izvēli nav atklājuši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par Sergeju Dolgopolovu sola balsot visi 24 Saskaņas deputāti, bet Mārtiņam Bondaram ir septiņas balsis no Reģionu apvienības. Lai vairotu savu atbalstu visi prezidenta amata kandidāti šo dienu pavadīja Saeimas namā, dodoties pie dažādām partijām, un parlamenta gaiteņos viņu ceļi krustojās.

Koalīcijas partiju abi izvirzītie kandidāti Raimonds Vējonis un Egils Levits savas izredzes vēlēšanās vērtē kā labas un neizslēdz, ka nākamtrešdien tieši viens no viņiem tiks ievēlēts par nākamo Valsts prezidentu. ”Es pašreizējā brīdī negribētu nodarboties ar prognozēm, bet tas ir 50/50. Tā būs tiešām, manuprāt, izvēle starp Levitu un mani,” uzskata Vējonis.

”Es augstu vērtēju arī manus līdzkandidātus, bet es domāju, ka deputāti izvēlēsies to kandidātu, kas viņiem šķiet piemērotāks. Un katrā ziņā daudzi balsos par mani,” tā Levits.

Prezidenta kandidāti viesojas Saeimas frakcijās – foto

Tomēr, tā kā valdošā koalīcija nav spējusi vienoties par vienu kopīgu kandidātu, lai kāds no viņiem abiem tiktu ievēlēts, ir nepieciešams opozīcijas atbalsts.

Ingunas Sudrabas partija No sirds Latvijai paziņojusi, ka visi tās deputāti, izņemot vienu, balsos pret visiem kandidātiem. Savukārt pārējās divas opozīcijas partijas neatklāj, vai balsos par Vējoni, vai Levitu, ja viņi būs saņēmuši vislielāko balsu skaitu un pārējie kandidāti no cīņas par prezidenta amatu būs izstājušies.

”Pietiekami daudz ir scenāriju, kā tās lietas varētu attīstīties. Un, neskatoties uz to, ka visi kaut kādā veidā ir “norakstījuši” Mārtiņu Bondaru, mēs patiesībā ceram, ka Mārtiņam Bondaram būs daudz vairāk balsu, kā mums ir deputātu skaits šobrīd Saeimā,” uzskata LRA Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš.

”To es nezinu, ko Saskaņa varētu darīt pēc tam, kad mums nebūs iespēja balsot par labāko kandidātu, par kādu mēs uzskatām Sergeja Dolgopolova kandidatūru. Un būtu aplam negodīgi no manas puses sākt prognozēt, ko mēs darīsim,” tā Saskaņas Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl