Vējonis: prezidenta amata kandidātu izredzes ir līdzīgas

0 Komentāru
Vējonis: prezidenta amata kandidātu izredzes ir līdzīgas
Foto: LETA

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis par savām izredzēm tikt ievēlētam prezidenta amatā izsakās piesardzīgi. Viņa konkurenti šajā ziņā ir daudz pašpārliecinātāki. Vējonis uzskata, ka pilnīgi visi kandidāti ir cienīgi ieņemt vietu Rīgas pilī, un visiem izredzes ir vienādas.

Sarunās ar Saeimas frakcijām balsot par sevi viņš nav mēģinājis pārliecināt. ”Tā ir deputātu izvēle atbalstīt vienu vai otru kandidātu,” uzskata Vējonis.

Rīt noslēgsies prezidenta kandidātu pieteikšanas termiņš. Līdz šim oficiāli izvirzīti 4 kandidāti – Mārtiņš Bondars, Sergejs Dolgopolovs, Raimonds Vējonis un Egils Levits. Turpinot iepazīstināt ar katru no pieteiktajiem kandidātiem, šodien kārta aizsardzības ministram Raimondam Vējonim, kuru prezidenta vēlēšanām pieteica zaļzemnieki un vienotības līdere Solvita Āboltiņa.

Raimonds Vējonis dzimis Pleskavas apgabalā, Krievijā, Bērnības gadus pavadīja Madonas pusē. Studējis bioloģiju, un ilgus gadus šajā jomā arī strādājis. Savulaik bijis Madonas domes deputāts, savukārt lielajā politikā ienāca 2002. gadā, kļūstot par vides ministru. 2011. gadā ievēlēts Saeimā.

Vējonis ir Latvijas Zaļās partijas un Zaļo un Zemnieku savienības biedrs. Pēdējo gandrīz pusotru gadu viņš ir aizsardzības ministrs, un šo jomu viņš uzskata kā prioritāru arī gadījumā, ja tiks ievēlēts prezidenta amatā.

Prioritāšu saraksta augšgalā Vējonis min Latvijas tautsaimniecības izaugsmes veicināšanu – Latviju kā drošu vidi investoriem. Lai stiprinātu šo jomu viņš izvērstu dialogu ar Saeimu, valdību un uzņēmējiem, kā arī Latviju reklamētu ārvalstu forumos. Tāpat Vējoņa prioritāte ir labklājības celšana valstī – tostarp reģionālo atšķirību likvidēšana pašvaldībās, algu līmeņa izlīdzināšana iedzīvotājiem.

Vējonis uzskata, ka par prezidenta pilnvaru paplašināšanu šobrīd runāt nav nepieciešams, jau ar esošo pilnvarojumu valsts 1. persona var noteikt darba kārtību valstī.

Prezidenta vēlēšanas notiks 3. jūnijā, kad sasaukta Saeimas ārkārtas sēde.

Raimonds Vējonis

1989. gads – Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes absolvents 1994. – absolvējis Tamperes Tehniskās universitātes Ūdens un vides inženierijas institūtu 1987. – 1993. gads – Madonas 1.vidusskolas bioloģijas skolotājs 1996. – 2002. gads – Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes direktors 2002. – 2011. – vides ministrs
0 Komentāru