Vējonis: Premjera kandidātam jābūt ar labu reputāciju un pilnīgu koalīcijas atbalstu

5 komentāri
Vējonis: Premjera kandidātam jābūt ar labu reputāciju un pilnīgu koalīcijas atbalstu
Foto: F64

Savus secinājumus Raimonds Vējonis darīs zināmus piektdien, kad būs noslēgušās konsultācijas ar partijām. Bet jau šodien viņš izplatījis paziņojumu, kādus darbus sagaida no jaunās valdības un kādam jābūt tās sastāvam.

Viņa paziņojumā teikts, ka “jauno valdību varēs vadīt tikai izlēmīgs Ministru prezidents, kurš spēj ap sevi pulcēt spēcīgu un saliedētu ministru komandu, sastrādāties šajā komandā un uzņemties atbildību par valdības darbu kopumā.”

Vējonis akcentē, ka “jaunveidojamās valdības locekļiem jābūt labai reputācijai un atbalstam sabiedrībā.” Prezidenta kancelejas izplatītajā paziņojumā arī norādīts, lai viņš nosauktu Ministru prezidentu, šā amata kandidātam un viņa valdības sastāvam jāgūst pilnīgs jaunveidojamās koalīcijas atbalsts.

Tas liek apšaubīt Vienotības līderes Solvitas Āboltiņas izredzes tikt nominētai premjera amatam, jo viņu neatbalsta līdzšinējie koalīcijas partneri – Nacionālā apvienība un Zaļo un zemnieku savienība. Turklāt pat Vienotībā nav nedalīta atbalsta savai līderei.

Atgādinām, ka arī demisionējusī premjere Laimdota Straujuma šaubās par Āboltiņas piemērotību valsts ietekmīgākajam amatam, kā galveno šķērsli minot viņas pretrunīgi vērtēto reputāciju.