1 komentārs
Vējonis sev prognozē divus prezidentūras termiņus
Foto: LETA

Jaunievēlētais Valsts prezidents Raimonds Vējonis savu prezidenta amatam salīdzinoši nelielo vecumu uzskata par priekšrocību un iespēju politiskajai elitei ar viņu rēķināties ilgāk nekā vienu termiņu šajā amatā.

Intervijā laikrakstam Diena Vējonis savu nelielo vecumu minētajam amatam uzskata par priekšrocību un piebilda, ja kādam nepatīk, ka gados jauns un aktīvs prezidents, tā teikt, izlec uz kopējā fona, tad tieši ir jāstrādā pašiem, lai Latvijā būtu attīstība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat, pēc Vējoņa domām, Latvijā sabiedrībā valda uzskats, ka Valsts prezidents atrisinās visas valstī neatrisinātās problēmas. Ka viņš ir tāds kā gala soģis visam, kas notiek valstī.

“Lieki teikt, ka tas nav vienkārši. Kaut vai tāpēc, ka Valsts prezidentam Latvijā nav nekādu speciālu darbības programmu, kuru gadījumā viņš varētu precīzi definēt, ko vēlas sasniegt. Turklāt viņš fiziski nepiedalās lēmumu pieņemšanā – nedz valdībā, nedz Saeimā. Iespējams, veiksmīgs ir tas prezidents, kura darbības laikā sabiedrības apmierinātība ar parlamenta un valdības darbu būs cēlusies. Ja cilvēki redz, ka prezidents ir centies procesus lēmumu pieņemšanā ietekmēt,” stāsta Vējonis.

Lai gan Vējonis uzskata, ka valdībām ir jāļauj strādāt, taču, procesiem sākot buksēt un nespējot vienoties būtiskos jautājumos, prezidentam ir jāiejaucas.

Tāpēc viņš kā prezidents apņēmies darīt to, ko priekšteči faktiski nav izmantojuši, – uzturēt pastāvīgu dialogu ar Saeimā pārstāvētajām partijām. Parasti Valsts prezidents aicina partijas uz sarunām, kad ir jāveido jauna valdība, bet, pēc viņa domām, šim dialogam ir jābūt regulāram.

TOP komentāri

  • Ilona Vīnberga
    0 0 0

    Ilona Vīnberga

    Kad prezidents sāks uzklausīt ne tikai Saeimas kungu viedokli, bet vēl pāri palikušās tautas viedokli? Vai arī Vējoņa kungs jau iepriekš ir nolēmis klanīties un pakļauties visām ES ne visai gudrajām regulām un prātulām, kas novedušas cilvēkus līdz izmisumam un nabadzībai?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl