Vējonis par svešvalodu zināšanām: Mums visiem ir jāpilnveidojas, arī es to daru un darīšu

4 komentāri

Atgriežoties no vizītes ASV, Latvijas prezidents Raimonds Vējonis norāda, ka lielākais ieguvums no Baltijas valstu prezidentu tikšanās ar ASV prezidentu Donaldu Trampu bija vēlreiz gūt apliecinājumu par ASV iesaisti drošības uzturēšanā Baltijas reģionā, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja Vējonis. 

Vējonis norādīja, ka šī bijusi politiska vizīte, un ekonomikas jautājumi, kā arī investoru piesaiste šoreiz nav bijis galvenais jautājums.

“Šī bija politiska vizīte. Lielākais ieguvums visām trim Baltijas valstīm kopā bija vēlreiz gūtais apliecinājums par ASV aktīvu iesaisti drošības stiprināšanu Baltijas reģionā. Vēlreiz guvām apliecinājumu tam, ka ASV turpinās atbalstīt Latviju, Lietuvu un Igauniju, lai stiprinātu mūsu militārās spējas un attīstītu jaunas. Mēs vienojāmies par to, ka ciešāk jāstrādā, lai stiprinātu kiberdrošību,” norādīja Vējonis un uzsvēra, ka saistībā ar ekonomiskajiem jautājumiem Latvijai pašai jāiegulda darbs, lai pārliecinātu investorus, ka ieguldīt šeit ir droši.

Tāpat Vējonis pastāstīja, ka Tramps esot izrādījis interesi par Baltijas reģionu un Baltijas valstu attiecībām ar Krieviju.

“Izskanēja vēlme uzklausīt, ko mēs domājam par savu kaimiņu – Krieviju, un kā veidojas tā reālā situācija. Trampam plānojas tikšanās ar Putinu. Protams, informācija apmaiņa pirms katras šādas tikšanās ir būtiska katram prezidentam,” minēja Vējonis. Sarunas laikā Baltijas valstu prezidenti uzsvēruši, ka no Krievijas puses nepārtraukti jūtams informatīvais spiediens ietekmēt daļu mūsu sabiedrības.

Savukārt, atbildot uz jautājumu par viņa angļu valodas zināšanām, Vējonis atzina, ka visiem mūža garumā jāmācās, un arī viņš to darot un turpināšot darīt.

“Cilvēkam visa mūža garumā ir jāmācās un jāpilnveidojas. Nav starpības, vai tās ir svešvalodas vai uzstāšanās prasmes…, arī es pilnveidojos un turpināšu to darīt,” uzsvēra Vējonis.

Video: Pilna intervija ar Vējoni

Jau vēstīts, ka Latvijas iedzīvotāji zemu novērtējuši Vējoņa uzstāšanos preses konferencē ASV.

Vējonis kategoriski noraida kritiku par neveiklo brīdi preses konferencē ar Trampu.

ASV populārais humora un skeču šovs “Saturtday Night Live” parodējis ASV prezidenta Donalda Trampa un Baltijas valstu prezidentu tikšanos.

Jau vēstīts, ka ar kopīgas deklarācijas “par godu Igaunijas, Latvijas un Lietuvas valstiskuma simtgadei un partnerības nostiprināšanai” pagājusi Baltijas valstu un ASV prezidentu kopīga tikšanās.

TOP komentāri

 • Anna
  +4 +4 0

  Anna

  Pirms tika ievelets vajadzeja apsvert vai vares nest LAtvijas vardu pasaule tagad uz valsts simtgadi ir prezidents par kuru ir kauns nevienas sakarigas runas tikai tuksa muldesana...
 • Norberts
 • nu-nu
  +1 +1 0

  nu-nu

  Ko Prezidenta kungs (intervijas laikā)visu laiku ar labo roku kasīja ap labo ceļgalu? Un vai nevajadzēja atpogāt žaketi, kad sēdas krēslā? Savādāk nesmuki tas vēders izskatījās.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl